5 haber
Bize Katılın

15 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan Kişi Hakkında Karar Verildi

15 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan 42 yaşındaki sanık hakkında mahkeme kararı verildi. İşte mahkeme kararı.

15 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan Kişi Hakkında Karar Verildi
Bu haber 21 Ekim 2016 - 17:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkemizde son yıllarda yaşanan cinsel istismar vakıalarında yeni bir gelişme yaşandı. Zonguldak’ta meydana gelen olayda, G.G. adındaki komşusunun 15 yaşındaki çocuğunu evine çağıran ve evinde cinsel istismarda bulunan 42 yaşındaki A.K.’nin mahkeme süreci sona erdi.

Evine çağırdığı 15 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan şüpheli hakkında yakalama kararının alınmasından gözaltına alınan 42 yaşındaki şüphelinin tutuklu olarak yargılanmasına karar verilmişti. Geçtiğimiz 17 Ağustos tarihinde yaşanan olayda, 42 yaşındaki A.K., komşusunun 15 yaşındaki kızını, yemek yeme bahanesiyle eve çağırdı. 15 yaşındaki kızın evine gelmesinin ardından kapıyı kitleyen A.K., lise öğrencisi 15 yaşındaki G.D’yi öpmeye ve onu dans etmeye zorlamaya başladı. Kendisine zorla cinsel tacizde bulunan adama karşı koyamayan kız, telefondan gizli bir şekilde ablasına mesaj attı. Mesajı alması üzerine eve gelen abla, kız kardeşini alarak evden ayrıldı.

Olayı gizlemeye başlayan kız, psikolojik durumuna yenik düşerek, gittiği İngilizce kursundaki bir öğretmene olanları anlattı. Durumu öğretmenine anlatmasının ardından ise G.G., ailesiyle birlikte şikayette bulunmak için emniyete gitti.

Cinsel istismar ve kişi hürriyetini yoksun kılma suçlamaları ile gözaltına alınan ve ilk nahkemede tutuklu yargılanması kararı verildi. Tutuklu yargılanmasının ardından ise A.K. davanın karar duruşmasına çıkartıldı. Hakim karşısına çıkan A.K., kendisine yönlendirilen suçlamaları reddetti. Roman vatandaşı olduğunu söyleyen sanık A.K., çok zor şartlarda bugünlere geldiğini, annesinin temizliklere giderek kendisini büyüttüğünü ve okuttuğunu, üniversite eğitimini ise iktisat fakültesinde gördüğünü söyledi. Roman kökenli olması nedeniyle esmer olduğunu ve bu nedenle sürekli olarak dışlandığını belirten A.K., çok çalıştığını ve bugünlere tırnaklarını kazıyarak geldiğini söyledi. Böylesine basit bir suçtan dolayı kazandıklarımı kaybetmek istemiyorum diyen A.K., eşi ve çocuklarının da bu durumdan ötürü mağdur olduğunu belirtti.

Bu ifade sonrasında hakim, cinsel istismar suçunun basit bir suç olmadığını ve bu suçun adam öldürmekten daha kötü bir suç olduğun belirtti. Kararı açıklayan hakim, sanık hakkında 9 yıl 2 ay hapis cezası verirken, sanığın tutuklu kaldığı süre ve yargıtay sürecinin uzun sürmesi nedeniyle tahliyesine karar verildi.

Sanık hakkında tahliye kararının verilmesinin ardından, cinsel istismara uğrayan kız ile ailesi, karara tepki gösterdi.

5haber.com  | DHA

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA