5 haber
Bize Katılın

2016 KPSS Ortaöğretim Genel Yetenek Testi Soru ve Cevapları ile Aday Yorumları

2016 KPSS ortaöğretim sınavı sona erdi. Milyonlarca adayın katılı ile gerçekleşen sınavın ardından adaylar, sınav soru ve cevaplarını araştırmaya başladı. İşte KPSS genel yetenek testi hakkında aday yorumları.

2016 KPSS Ortaöğretim Genel Yetenek Testi Soru ve Cevapları ile Aday Yorumları
Bu haber 20 Kasım 2016 - 10:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÖSYM tarihinin en fazla katılımı ile ve tek oturum üzerinden rekor katılımla yapılan 2016 KPSS Ortamğretim sınavı tamamlandı. Sınavın tamamlanmasının ardından binlerce aday, sınavda çıkan soruların cevaplarını araştırmaya başladı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen ve lise mezunu adayların katılımı ile gerçekleşen 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim (lise) düzeyi oturumu Türkiye genelinde saat 10.00’da başladı ve adaylara sınav süresi olarak 120 dakika tanındı. Düzenlenen sınava Türkiye genelinde 3 milyon 500 bin civarı aday başvuruda bulunmuştu. Rekor katılımla ve tek oturum üzerinden yapılan KPSS Ortaöğretim sınavı saat 12.00′ da tamamlandı.

Sınavın tamamlanmasının ardından ise milyonlarca aday, sınavda çıkan soruların cevaplarını araştırmaya başladı. Bu kapsamda ise adaylar ÖSYM’nin sınav soru ve cevap kitapçıklarını yayımlamasını beklemeden kendi aralarında soruların cevapları tartışmaya başladı.

Düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavında, lise mezunu 3 milyon 500 bine yakın adaya genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplamda 120 soru yönlendirildi. Bu testlerden genel yetenek kısmında adaylara, Türkçe’den 30 ve matematikten 30 olmak üzere toplamda 60 soru yönlendirildi.

Sınava giren adaylar, Türkçe sorularında paragrafların uzun olduğunu ve bu testte çok zaman kaybettiklerini belirtirken matematik testinin de bilgiye dayalı ve zor olduğunu söyledi.

Sizde KPSS ortaöğretim sınavında kafanızı karıştıran ve cevabını merak ettiğiniz soruları aşağıda yer alan yorum kısmından diğer adaylarla paylaşabilir, soruları kendi aranızda tartışabilirsiniz.

Sınav haberlerinden, ÖSYM duyurularından, kpss haberlerinden ve sınav sonuçlarından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

 
5haber.com'u sosyal ağlarda takip ederek son dakika gelişmelerinden anında haberdar olabilirsiniz; Facebook | Twitter | Google + | Youtube 
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA