5 haber
Bize Katılın

93 Yaşındaki Adama Taciz Suçlaması

93 Yaşındaki yere düşen adama yardımcı olmaya çalışan iki kız öğrenci daha sonra adamdan tacizde bulundu diye şikayetçi oldular dava sürüyor.

93 Yaşındaki Adama Taciz Suçlaması
Bu haber 27 Nisan 2016 - 19:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli Ağırceza Mahkemesi’nde devam eden bir dava hayretle karşılandı.

93 yaşındaki İ.B’nin ifadesine göre yolda yürürken iki kere düşmesinin üzerine M.B. ile İ.C. isimli iki kız yaşlı adama yardım etmek için koluna girdiler ve evinin bahçesine götürdüler. Bu sırada İ.B. oturmak için İ.C.’nin kolundan tutunarak oturmak için destek aldı. Bunun üzerine çocuklar 93 yaşındaki İ.B’den taciz ettiği iddasıyla şikayetçi oldular. Mahkemeye çıkartılan İ.B. çocukların yanlış anlamış olabileceği yönünde ifade verirken duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Sosyal Medya’da Linç
hurriyet-olayi-saptirma

Hürriyet Gazetesi olayı Facebook sayfasından “Akılalmaz olay Kırklareli’nde Yaşandı” ve “Üstelik 93 yaşında” manşetleri üzerine kullanıcı yorumlarında “sapık”, “cinsel açlık çekiyor” gibi yorumlarla linç kampanyasına dönüşürken, birtakım kullanıcılar ise bu olayın bu şekilde haber yapılması, toplumsal olarak bir ahlak yıkımına sebep olacağı ve insanların yaşlılara yardımını engelleyeceğine vurgu yaptı.

Suçlu Olduğu İspatlanana Kadar herkes masumdur

Hürriyet Sosyal Medya yöneticilerine gazetecilik etiği çerçevesinde “Suçlu olduğu ispatlanana kadar herkes suçsuzdur” düsturunu hatırlatır, Hürriyet’in bu hatasından bir an önce dönmesini dileriz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA