5 haber
Bize Katılın

Akdeniz’de ve Tokat’ta Meydana Gelen 3 Deprem Paniğe Yol Açtı

Akdeniz açıklarında art arda 2, Tokat’ta ise akşam saatlerinde meydana gelen 1 deprem, bölgelerde paniğe neden oldu. İşte bölgelerden alınan son bilgiler.

Akdeniz’de ve Tokat’ta Meydana Gelen 3 Deprem Paniğe Yol Açtı
Bu haber 08 Kasım 2016 - 22:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Akdeniz açıklarında art arda meydana gelen iki deprem kıyı bölgelerinde paniğe neden oldu.

İlk Deprem 18.45’de

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi tarafından kaydedilen verilere göre, Akdeniz açıklarında, bugün saat 18.48′ de Richter Ölçeği’ne göre 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez Üssü Antalya’ya bağlı bulunan Kumluca İlçesinin açıkları olarak kaydedilen deprem, yerin 30 kilometre derinliğinde meydana geldi. Kıyı kesimlerden az da olsa hissedilen deprem bölgede kısa süreli paniğe yol açarken, herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı.

İkinci Deprem Saat 21.15’te

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin kaydettiği bir diğer veriye göre, Akdeniz’de bir deprem daha oldu. AFAD tarafından açıklanan verilerde, Richter Ölçeği’ne göre bu seferki depremin büyüklüğü 3.2 olarak kaydedildi. Bölgede kaydedilen ikinci deprem olan bu sarsıntı saat 21.15’te Antalya’nın Gazipaşa İlçesi açıklarında meydana geldi. Merkez Üssü Gazipaşa açıkları olan depremin, yerin 52.4 kilometre altında olduğu kaydedildi. Bu depremde de herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı.

Tokat’ta 3.6 Büyüklüğünde Deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklanan verilere göre bugün saat 18.55’te, merkez üssü Tokat’ın Başçiftlik ilçesi olarak belirlenen ve şiddeti 3.6 büyüklüğünde olarak açıklanan bir deprem meydana geldi. Akşam saatlerinde meydana gelen deprem, yerin 5 kilometre derinlikte gerçekleşirken; deprem, ilçe merkezi ve yakın köylerde hissedildi. Sarsıntı ile birlikte bazı kişiler sokaklara çıkarken, ilk belirlemelere göre depremde herhangi bir hasar olmadı.

5Haber.com  | Ankara

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA