5 haber
Bize Katılın

Ambulansta Doğan Bebeğe Doktorun Adı Verildi

Ambulansta gerçekleşen doğum sonrasında bebeğin vücut ısısının düşmemesi için göğsüne saklayan doktorun adı bebeğe verildi. İşte detaylar.

Ambulansta Doğan Bebeğe Doktorun Adı Verildi
Bu haber 14 Ekim 2016 - 15:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erzurum Keçiboğan ilçesinde hamile olan kadnın rahatsızlanması üzerine olay yerine ambulans gönderildi. Olay yerine gelen ambulans, doğum süreci başlamış olan kadını en yakın hastaneye götürmek için yola çıktı. Ancak doğum ambulansta gerçekleşti. İkiz bebeklerden ilki ambulansta dünyaya geldi. Doğan erkek bebeğin hastaneye yetişene kadar vücut ısısının düşmemesi için ambulans doktoru, bebeği hastaneye kadar göğsünde sakladı ve bebeğin vücut ısısını dengeledi.

Karaçoban ilçesinde yaşanan olayda hamile olan Seher Işık, 3 gün önce sancılarının artması nedeniyle doğum teşhisi konularak ambulansla hastaneye sevk edildi. Ancak ambulansla Erzurum Merkeze 30 kilometre kala doğum gerçekleşmeye başladı. Ambulansta hamile bayana eşlik eden 26 yaşındaki pratisyen hekim, doğum sancılarının artması üzerine doğumu gerçekleştirdi. İkiz bebeklerden ilkinin doğumu sağlıklı bir şekilde gerçekleşti. 26 yaşındaki pratisyen hekim, doğumun gerçekleşmesinin ardından ise doğan çocuğun vücut ısısının düşmemesi için hastaneye kadar çocuğu göğsünde taşıyarak götürdü ve kendi vücut ısısı ile onun vücut ısısını dengeledi. Hastaneye varılmasının ardından ikinci çocukta sezaryenle alındı. İlk doğan çocuğa da doktorun adı verildi.

Olayın üzerinden üç gün geçmesinin ardından ambulansta doğumu yaptıran 26 yaşındaki pratisyen hekim Sefer Başpınar, Erzurum’a gelerek aileyi hastanede ziyaret etti. Ziyareti esnasında çocuğa kendi adının verildiğini duyunca büyük bir sevinç yaşadı. Haberi almasının ardından ise pratisyen hekimin arkadaşları, hatıra olarak çektirilen fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak duyurdu. Olayın duyurulmasının ardından tüm sosyal medya Pratisyem Hekim Sefer Başpınar’ı konuşmaya başladı.

5haber.com  | DHA

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA