5 haber
Bize Katılın

Anaokulunda Cinsel İstismar İddialarına MEB İnceleme Başlattı

Zonguldak’ta bir çift, 3 yaşındaki kızlarına anaokulunda tacizde bulunulduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. İşte Zonguldak’ta yaşanan olay.

Anaokulunda Cinsel İstismar İddialarına MEB İnceleme Başlattı
Bu haber 19 Kasım 2016 - 15:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Zonguldak’ta yaşanan olay tüyleri ürpertti. 43 yaşındaki S.K. ve 47 yaşındaki A.K. çifti, 3 yaşındaki kızları M.Kç’ya anaokulunda taciz edildiğini iddia ederek savcılığı konu ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun alınması ile birlikte savcılık, konu ile ilgili soruşturma başlattı.

Geçen 21 Ekim tarihinde S.K., kızlarının anaokulundan evine döndüğünde kendilerine, okulda bir adamın cinsel organına dokunduğunu söylediğini ileri sürdü. Bu iddia üzerine çift, savcılığı giderek olay ile ilgili suç duyurusunda bulundu. İddiayla ilgili soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı, anne ve babasının adliyeye getirdiği M.K.’yı, dün pedagog ve avukat eşliğinde dinledi. Okul Müdüresi H.A.K.’nın da Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından ifadesi alındı.

Adliye Çıkışı Açıklama Yapıldı

Adliye çıkışında olay ile ilgili bazı açıklama yapan anne S.K., okuldan eve geldikten sonra kıyafetlerini değiştirdiği sırada kızının olayı anlattığını söyledi. S.K., “Pantolonunu çıkarırken bana birden okulda bir adamın cinsel organına dokunduğunu söyledi. Baktığımda kızarıklık vardı orada. Bana tekrar, ‘Ben yaramazlık yaptım ondan yaptı’ dedi. Okul idaresiyle konuştum, erkek çalışan olup olmadığını sordum. 60-65 yaşlarında bir kaloriferci olduğunu öğrendim. Kalorifer kazanının kapısının, kızımın sınıfının bulunduğu koridora açıldığını öğrendim. Sonra okulda güvenlik kamerası görüntülerini izlemek istediğimi söyledim. Ancak geriye dönük kayıt tutulmadığını söylediler. Bu olayı kimin yaptığını bilmiyorum. Kızım sadece ‘Bir adam’ diyor. Savcıyla görüştük. Bize sürecin işleyeceğini, sıkıntı yapmamız gerektiğini söyledi” dedi.

Okul İdaresi Konuyu Kapatması İçin İkna Etmeye Çalıştı

Okul idaresinin bu olayı kapatması için kendisini ikna etmeye çalıştığını, bunu yapamayınca da kızını okula getirmemesini istediklerini anlatan anne S.K., “Zaten kızımı o okula asla göndermem. Seneye başka bir anakoluna kızımı vermeyi düşünüyorum” dedi.

Gerçeğin Ortaya Çıkmasını İstiyoruz

S.K.’nın büyük kızı üniversite öğrencisi 21 yaşındaki S.K. da “Gerçeğin ortaya çıkmasını istiyorum. O gün ne olmuş, dışarıdan birisi mi girmiş, yoksa içerdeki birisi mi yaptı bu olayı? Kardeşim akıllı bir çocuk, ne olduğunu, başından ne geçtiğini ya da mahremiyetini biliyor. Durup dururken böyle bir şey söylemez. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de konuyla ilgili inceleme yaptığı belirtildi.

5haber.com  | Zonguldak
DHA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA