5 haber
Bize Katılın

Cihan Medya Dağıtım ile Beraber 7 Şirketin Yetkileri TMSF’ye Devredildi

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Cihan Medya Dağıtım’ın da aralarında bulunduğu 7 şirketin tüm yetkileri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna Devredildi.

Cihan Medya Dağıtım ile Beraber 7 Şirketin Yetkileri TMSF’ye Devredildi
Bu haber 21 Kasım 2016 - 19:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KHK ile kapatılan Cihan Medya Dağıtım A.Ş.’ ninde aralarında bulunduğu 7 şirkete aanan kayyumların görevlerine son verildi ve bu şirketlerin tüm yetkileri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı, nöbetçi hakimliğe yazı yazarak aralarında Cihan Medya Dağıtım A.Ş’nin de bulunduğu 7 şirkette görevlendirilen kayyımların görevlerine son verilerek TMSF’ye devredilmeleri konusunda talepte bulundu.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gönderilen talebi değerlendiren İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği 4 Kasım tarihli kararında, Savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında Feza Gazetecilik A.Ş., Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.’ye avukat Sezai Şengönül, avukat Tahsin Kaplan, avukat Metin İlhan’ın yönetim organının tüm yetkilerini kullanmak ve yeni yönetim kurulu oluşturmak üzere kayyım olarak atandıklarını hatırlattı. Kararda, Feza Gazetecilik A.Ş., Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş. ve Irmak Radyo Televizyon A.Ş.’ye ait tüm mal varlıklarının OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile Maliye Bakanlığı’na devredildiği, bu şirketler yönünden kayyımlara yüklenen yetki ve sorumlulukların sona erdiği anlatıldı. Kararda, “OHAL kapsamında çıkarılan ve 1 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan KHK uyarınca mevcut kayyımların tüm yetkilerinin TMSF’ye devredilmesine karar verildiği anlaşılmakla talebin kabulüne karar vermek gerekmişti” denildi.

Mahkeme, Cihan Medya Dağıtım A.Ş., Dunya Dağıtım A.Ş, Fia Prodüksiyon Radyo TV Reklam Org., İletişim Sanayi Tic. Ltd. Şti, Poyraz Matbaacılık A.Ş., Seyhan Matbaacılık A.Ş., Etiler Matbaacılık Yayıncılık A.Ş. ve Kule Matbaacılık Yayıncılık A.Ş için görevlendirilen kayyımlara ait tüm yetkilerin TMSF’ye devredilmesine karar verdi.

Mahkeme söz konusu devir işlemi suresince mevcut kayyımların görevlerinin devamına, ancak devir işlemi tamamlandıktan sonra görevlerinin sonlandırılmasına hükmetti.

5Haber.com  | Ankara
DHA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA