5 haber
Bize Katılın

Çin’de iPhone davası Apple İçin Hüsranla Sonuçlandı

Çin’in başkenti Pekin’de Apple şirketi ile yerel Şintong Tiendi şirketi arasında meydana gelen iPhone ismi kullanım hakkında dair davayı Apple şirketi kaybetti. Bundan sonra ne olacak?

Çin’de iPhone davası Apple İçin Hüsranla Sonuçlandı
Bu haber 04 Mayıs 2016 - 17:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

iPhone marka el çantası, telefon kılıfı, pasaport kılıfı ve cüzdan gibi değpişik deri malzemeler üretip satışını yapan Şintong Tiendi şirketine yönelik isim kullanım hakkı dolayısıyla dava açan Apple şirketi, Şintong Tiendi şirketinin 2010 yılında Çin’de iPhone isim kullanım hakkını kendi adına tescil ettirmiş olması sebebiyle davayı kaybetti.

Çin’le uzun zamandır başı belada olan iPhone, bu davanın sonucuna göre Çin’de iPhone markası adına telefon aksesuarları ve deri mamulü ürünlerin satışını gerçekleştiremeyecek.

Fabrikaları Çin’de yer alan Apple şirketinin uzun yıllardır “çakma iPhone’lar sebebiyle başı belada. Bu davanın sonucuyla ortaya çıkan bir başka soru ise Apple’ın fabrikalarını Çin’den çekip çekmeyeceği. Zira sahte telefonların orijinalinden önce ortaya çıkmasıyla beraber Çin’de apple şirketinin gizliliğinin yeterince iyi olmadığı tartışmaları ortaya çıkmıştı.

Çin’de ayrıca iWatch ve iWatching isimleri üzerine de davaları devam eden Apple’ın bu davaları da aynı gerekçeyle kaybetmesi mümkün görünüyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA