5 haber
Bize Katılın

Cinsel İstismar Yasası ile İlgili Son Dakika Gelişmeleri-Başbakan’dan Açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, gündemde sıkça konuşulan cinsel istismar yasasında yapılacak değişiklik ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar.

Cinsel İstismar Yasası ile İlgili Son Dakika Gelişmeleri-Başbakan’dan Açıklama
Bu haber 19 Kasım 2016 - 14:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Önceki akşam TBMM’de görüşülen ve gündemde geniş yer bulan cinsel istismar yasası ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım’dan son dakika açıklaması geldi.

Muhalefetin “cinsel istismar düzenlemesi” ile ilgili gündemde sıkça yaptığı eleştirilerine yanıt veren Başbakan Binali Yıldırım, ” Ülkemizin kanayan bir yarasını görmezden gelmek bize yakışmaz. Bize yakışan, böyle bir sorun varsa bunu çözmektir. Şimdi bunun üzerine atlayıp buradan ucuz siyaset yapmak eski Türkiye’nin alışkanlığıdır. Bu alışkanlık artık para etmiyor, piyasası yok. 3 bin mağdur insan seçim kampanyalarında her gün önümüze çıktı. Bugün bunun istismarını yapan ana muhalefet partisinin milletvekillerine de aynı şeyleri söylediler. Şimdi sorun İzmir Milletvekiline, sorun diğer milletvekillerine, onlar anlatsınlar ama korkar anlatamazlar. Bir kör dövüştür, bir anlamsız, bir yalan rüzgarı, bir siyasi istismar. Cinsel istismar değil bunların yaptığı siyasi istismar. Kusura bakmasınlar” dedi.

CHP Şile İlçe Başkanlığından Cinsel İstismar Düzenlemesine Tepki

CHP Şile İlçe Başkanlığı, cinsel istismar düzenlemesini protesto etti. Düzenlemeyi protesto eden grup adına açıklamayı CHP Şile İlçe Başkan Yardımcısı Memduh Kurdal yaptı. Kurdal, “İstismara uğramış çocukları tecavüzcüsüyle evlendirilip, tecavüzcüleri aklayacak sapık zihniyete asla geçit vermeyeceğiz, vermemeliyiz” dedi. Yapılan açıklamanın ardından ilçe başkanlığı önününde düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.

Gündem haberlerinden, son dakika gelişmelerinden, spor haberlerinden, politika haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

 
5haber.com'u sosyal ağlarda takip ederek son dakika gelişmelerinden anında haberdar olabilirsiniz; Facebook | Twitter | Google + | Youtube 
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA