5 haber
Bize Katılın

Darbe Taltifleri Verilmeye Başlandı-Kim Ne Kadar Taltif Alacak? Taltifler Ne Zaman Yatacak?

Darbe girişiminin yaşandığı gece görev alan polislere Emniyet teşkilatı tarafından verilecek olan ödüller hesaplara yatmaya başladı. Peki kim ne kadar taltif alacak?

Darbe Taltifleri Verilmeye Başlandı-Kim Ne Kadar Taltif Alacak? Taltifler Ne Zaman Yatacak?
Bu haber 02 Aralık 2016 - 20:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Emniyet mensubu polislerin uzun süredir beklediği darbe taltifleri hesaplara yatmaya başladı.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişiminde görev alan polislere verilecek olan taltifler belli oldu. Binlerce emniyet mensubu polis tarafından sabırsızlıkla beklenen darbe taltifleri, bugün öğleden sonra polislerin hesabına yatırılmaya başlandı.

5Haber muhabirimizin emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, binlerce polisin beklediği darbe ödülleri dağıtılmaya başlandı. Türkiye genelinde darbe gecesi görev alan yaklaşık olarak 261 bin polise 16 ile 24 maaş arasında taltif ödemesi yapılması konusunda çalışmalar tamamlandı ve bu taltifler personellerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Emniyet Genel Müdürülüğü (EGM) 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün kanlı darbe girişimi sırasında 54 ‘ü Özel Harekat Daire Başkanlığı bünyesinde görevli özel harekat polisi ile birlikte 62 personeli şehit olmuştu.

Darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara dökülen halkla beraber omuz omuza mücadele eden ve sergiledikleri kararlı duruş ile cuntacı askerleri püskürtmeyi başaran emniyet ekiplerine ödül mahiyetinde verilen taltifler.

Ne Kadar Taltif Verilecek?

Yapılan son dakika araştırmalarında polislere verilecek olan taltiflerin derecelere ve eğitim durumuna göre miktarının ne kadar olacağı açıklandı.

taltif

Ödemeler Ne Zaman?

Polise Maaş İkramiyesi 15 Temmuz 2016 FETÖ/PDY’nin kanlı darbe girişiminin bastırılmasında büyük katkıları bulunan ve emniyet teşkilatı personeline ödenmeye başladı.

TALTİFLERİ YATMAYAN POLİSLERE NE OLACAK?

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, polis haberlerinden, kamu haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5Haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA