5 haber
Bize Katılın

Deniz Harp Okulu Öğrenci Alım Süreci Yarın Başlıyor

Darbe girişimi sonrası kapatılan Deniz Harp Okuluna öğrenci alımı tekrar başlıyor. İşte detaylar.

Deniz Harp Okulu Öğrenci Alım Süreci Yarın Başlıyor
Bu haber 08 Kasım 2016 - 20:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında yayımlanan 676 Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılmaları kararı alınan Harp Okullarına öğrenci alımı kararı verildi. Deniz Harp Okulları’na öğrenci alım sürecinin, Kasım ayı sonuna doğru şartların ilana çıkmasıyla başlayacağı, ilk eğitim gününün de 6 Mart 2017 olacağı öğrenildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde gruplaşmış FETÖ üyelerinin geçtiğimiz 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminden sonra, ilan edilen OHAL kapsamında alınan kararla tüm harp okullarının kapatılması kararı alındı Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalar sonrasında, 676 sayıl KHK ile harp okullarına yeniden öğrenci alınmasına karar verildi. Bunun sonrasında da komutanlıklar, öğrenci alımları için çalışmalarına başladı.

Deniz Harp Okulu İçin Beklenen Süreç 9 Kasım günü Başlıyor

Bu okullardan Deniz Harp Okulu için yapılan hazırlıklar komutanlık ve bakanlık görevlilerinin, çalışmalarıyla tamamlandı. Buna göre öğrenci alım süreci, Kasım ayı sonlarında şartnamelerin ilana çıkmasıyla başlayacak. Alınan bilgiye göre, üniversitelerin mühendislik fakültelerinde eğitim gören öğrencilerden birinci, ikinci ve üçüncü sınıflara öğrenci alınacak. Başvuruların ardından büyük bir titizlikle yapılacak güvenlik soruşturmasını geçecek adaylar arasından seçimi, asker ve sivillerden oluşacak komisyonun yapacağı öğrenildi. Bu arada, Hava ve Kara harp okullarında da benzer sürecin izleneceği ve ilk eğitim gününün de 6 Mart 2017 olacağı belirtildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, öğrenci alımı haberlerinden , gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA