5 haber
Bize Katılın

DİSK’ten Son Dakika Taşeron Açıklaması: “İnsanlar İhaleyle Çalıştırılmaz Kadro Haktır”

DİSK Genel Sekreterinden son dakika taşeron açıklaması geldi. Tüm taşeron işçiler kadro alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirten DİSK Genel Sekreterinin açıklamaları haberimizde.

DİSK’ten Son Dakika Taşeron Açıklaması: “İnsanlar İhaleyle Çalıştırılmaz Kadro Haktır”
Bu haber 15 Kasım 2016 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, taşeron işçilere kadro konusu ile ilgili yazılı açıklamasında, “İnsan ihaleyle çalıştırılmaz, kadro haktır” dedi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada taşeron işçilere ‘kadro vaadi’nin yerine getirilmesi için çalışmaların tamamlanmadığını, ‘son noktaya gelinmediğini’ açıkladı. Alınan kararın 720 bin vatandaşı ilgilendirdiğine değinen Kurtulmuş ‘Öyle bir uygulama yapmak durumundayız ki; hem vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayalım hem de devletin çekemeyeceği bir yükü kamunun üzerine koymayalım. Titizlikle bunlar çalışıldı. Son noktaya gelse teferruatıyla bilgilendirirdim ama çerçevesi konuşuldu. İnşallah bu anlamda adımlar atılacak’ dedi. Seçimlerin ardından bir yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen hükümet bu vaadini yerine getirmemekte, ‘çalışmaların sürdüğü’ bahanesiyle işçileri oyalamaya, işçilerin umutlarıyla oynamaya devam etmektedir.

Tüm Taşeron İşçilere Kadro Verilmesi İçin Mücadelemiz Sürecek

İktidar partisinin seçimlere giderken üzerinde çalışma yapmadan bir vaatte bulunması, devlet yönetme ciddiyetinden uzak bir tutumdur. Seçimden önce umutları istismar edilerek ‘oy deposu’ olarak görülen taşeron işçilerinin seçimlerin ardından ‘kamuya yük’ olarak tarif edilmesi de kabul edilemez. İşçiler hastanelerde, belediyelerde, karayollarında kamuya hizmet üretmektedir. Kamuya yük olan, taşeron işçilerin emeği üzerinden beslenen taşeron şirketler ve kadro hakkını seçim vaadi haline getirip oy sağlamaya çalışan siyasetçilerdir. Daha önceden defalarca dile getirdiğimiz gibi ‘İnsan ihaleyle çalıştırılmaz, kadro haktır, seçim vaadi olamaz’. Tüm taşeron işçilere ayrımsız-kayıtsız-şartsız kadro hakkı için mücadeleye devam edeceğiz”

5haber.com  | Ankara
DHA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA