5 haber
Bize Katılın

Diyarbakır ve Mardin’de 2 Bin 893 Öğretmen Göreve İade Edildi

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasına göre Diyarbakır ve Mardin’de 2 bin 893 Öğretmen göreve iade edildi

Diyarbakır ve Mardin’de 2 Bin 893 Öğretmen Göreve İade Edildi
Bu haber 02 Aralık 2016 - 16:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika haberi MEB’den geldi. MEB bugün 3 bin 592 personel görevine iade edilmişti.

Diyarbakır ve Mardin’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile açığa alındıktan sonra haklarında soruşturma başlatılan toplam 2 bin 893 öğretmen görevlerine iade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından KHK’lere dayanılarak Diyarbakır’da açığa alınan ve haklarında yürütülen soruşturmaları tamamlanan bin 443 öğretmenin bugün itibariyle göreve iade edildiği belirtildi. Diyarbakır genelinde 25 Kasım’da da açığa alınan ve haklarında  soruşturmaları tamamlanan 2 bin 253 öğretmen göreve iade edilmişti.

Mardin’de ise, aynı şekilde haklarında başlatılan soruşturma nedeniyle açığa alınan bin 450 öğretmenin bugün göreve iade edildiği belirtildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, MEB haberlerinden, öğretmen haberlerinden, kamu personeli ilanlarından, memur haberlerinden, politika haberlerinden, ekonomi haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5Haber.com  | Ankara

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA