5 haber
Bize Katılın

Doktor’un Facebook Paylaşımı Başına Dert Oldu

Ankara’da yaşayan Cüneyt Genç adlı doktor iddiaya göre bir hastasının fotoğrafını çekerek Facebook’a yükledi. Altına da “Banane ben de Cüneyt’e muayene olmak istiyoruuum.” yazdı. Kullanıcıların tepkisini çekti.

Doktor’un Facebook Paylaşımı Başına Dert Oldu
Bu haber 07 Mayıs 2016 - 13:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Olay 4 Mayıs günü sabah 09:42’de gerçekleşti. Cüneyt Genç isimli bir doktor, cinsel tercihlerini aşağıladığı bir kişinin fotoğrafını çekerek Facebook’a attı ve üzerine “Günaydın. Millet kapısının önünde kedi yavrusu bulur, bizim kapının önünde bunu buldum. İçimdeki insan sevgisi nedeniyle baktım tabi” yazdı. Fotoğrafa da kırmızı renkle “Banane ben de Cüneyt’e muayene olmak istiyoruuum.” yazan doktor kısa zamanda kullanıcıların tepkisini topladı.

Jinekolog olduğu öğrenilen doktor hakkında Türk Ceza Kanu’nun (TCK) 122. maddesinden suç duyurusunda bulunuldu. Sözkonusu şikayette; “… yapmış olduğu paylaşımda muayene için bekleyen bir hastasının fotoğrafını, onu aşağılama ve küçük düşürme amacı saik ve güdüsü ile hastasının izni ve rızası olmadan paylaşmıştır” denildi.

cuneyt-genc-twitter

Ankara Tabip Odası İnceleme yapacak

Doktorun nefret suçu işlediği şikayetleri üzerine Ankara Tabip Odası resmi Twitter hesabından paylaşımların etik dışı olduğunu, Tabip odası tarafından kayıt altına alındığını ve değerlendirme yapılacağını duyurdu.

Doktor “İnternetten Buldum”

Doktor’un fotoğrafı kendisinin çekmediğini, internetten bulduğunu ve şaka amaçlı olarak üzerine yazı yazdığını belirtmesi de kızgınlıkları gidermedi. Homofobik olmakla suçlanan doktor sosyal medya hesaplarını kapattı.

Twitter’da #cüneytgenç etiketiyle paylaşılan tepkiler artarak devam ediyor. Yüzlerce kişi doktora twitter üzerinden sitemde bulunuyor.

Fotoğraf Türkiye’den Değil

Yaptığımız araştırmalar sonucunda fotoğrafın gerçek sahibine ulaşamamış olsak da söz konusu fotoğrafın ilk olarak Latin Amerika menşeili internet sitelerinde yayıldığını ve bir çok homofobik esprilere araç olarak kullanıldığını tespit ettik.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA