5 haber
Bize Katılın

Ensar Vakfı haberlerine yayın yasağı

Ensar Vakfı haberlerine yayın yasağı
Bu haber 16 Mart 2016 - 16:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı “Masumiyet ilkesi” ve “mağdurların yaşları” gerekçesiyle Karaman’daki KAİMDER’e yakın kişiler tarafından Ensar Vakfı’nca kiralanan evlerde meydana gelen olaylardan dolayı basında “Karamanda Cinsel İstismar” başlığıyla çıkan haberlere yayın yasağı getirdi.

Cumhuriyet Başsavcılığının bildirisi şöyle; “Bazı basın yayın kuruluşlarında ‘Karaman’da cinsel istismar’ başlığı altında verilen haberlerde yanlış ve yanıltıcı bilgiler verildiği görülmektedir. Karaman’da işletildiği anlaşılan iki yurtta farklı zamanlarda görev yapan bir şahsın bu yurtlarda bulunan on küçük çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturma halen titizlikle sürdürülmektedir.

“Bilinmelidir ki hukukumuzun en temel ilkelerinden birisi masumiyet ilkesidir. Gerek bu masumiyet ilkesi, gerekse mağdurların yaşlarının küçük olması nedeniyle, ilgili soruşturmada yayın yasağı kararı verilmiştir. Soruşturma en kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

Bu ilkeler doğrultusunda basın ve yayın kuruluşlarımızın bundan sonra daha dikkatli davranacağına inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Karaman’da bir evde birtakım olaylar olmuş ve bu olaylardan 45 çocuk etkilenmişti. Bu çocuklardan 10’una “bir şey” yapıldığı iddia ediliyordu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA