5 haber
Bize Katılın

Esenyurt Devlet Hastanesi’nde Domuz Gribi Alarmı- Acil Servis Karantinaya Alındı

Esenyurt Devlet Hastanesi Acil Servisi, yüksek ateş, kusma ve halsizlik şüphesiyle gelen bir hasta nedeniyle karantina altına alındı. Hastanın domuz gribi olma ihtimali üzerinde duruluyor. İşte bölgeden alınan son bilgiler.

Esenyurt Devlet Hastanesi’nde Domuz Gribi Alarmı- Acil Servis Karantinaya Alındı
Bu haber 07 Aralık 2016 - 21:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

5 yaşındaki bir kız çocuğu kusma, halsizlik ve yüksek ateş şikayetleri ile ailesi tarafından Esenyurt Devlet Hastanesi’ne getirildi. Hastaneye getirilen küçük kızın domuz gribi olma ihtimali üzerine hastanenin acil kısmı karantinaya alındı. Acil bölüme tedavi olmak için gelen hastalar, hastanenin görevlileri tarafından geri gönderildi.

Saat 20:00 sıralarında, 5 yaşındaki bir kız çocuğu ailesi tarafından yüksek ateş, kusma ve halsizlik şikayetiyle Esenyurt Devlet Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan tahlillerin ardından küçük kızda H1N1 virüsü taşıdığı şüphesi oluştu. Bunun üzerine hastanenin acil bölümü karantinaya alındı. Güvenlik şeridiyle kapatılan acil bölüme kimse yaklaştırılmıyor. Domuz gribi şüphesi nedeniyle hastane görevlilerinin maske taktığı görüldü. Acil bölüme tedavi için gelen hastalar geri gönderiliyor. Küçük kızın hastanede tedavisi devam ediyor. Yapılacak detaylı tetkiklerin ardından küçük kızın H1N1 virüsü taşıyıp taşımadığının kesinleşeceği öğrenildi.

Domuz Gribi Nasıl Bulaşır?

Kümes hayvanları ve domuzlar ile yakın temasta çalışmakta olan kişiler, özellikle korumasız bir şekilde temasta bulunanlar, eğer hayvan insana bulaşıcı bir virüs taşıyorsa, enfeksiyon kapma riski ile karşı karşıya olur. Buna karşılık, hastalıklı bir hayvanın eti uygun bir şekilde pişirildiği zaman herhangi bir risk arz etmez. SIV, insandan insana bulaşabilecek şekilde yapısını değiştirebilmektedir. 2009 yılındaki domuz gribi vakalarının bu tip bir virüs tarafından oluştuğu belirtilmektedir.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA