5 haber
Bize Katılın

Kamuya KPSS’siz Memur Alımı Yapan Kurumlar (KPSS’siz Memur Olma Şansı) 2017

Kamu kurum ve kuruluşlarına 2017’de memur alımları başladı. Milyonlarca işsiz vatandaş ise kamuya KPSS’siz personel alımlarını kovalamaya başladı. Peki KPSS’siz memur alan kurumlar hangileridir? Sınav olmadan memur alan kurumların listesi haberimizin devamında.

Kamuya KPSS’siz Memur Alımı Yapan Kurumlar (KPSS’siz Memur Olma Şansı) 2017
Bu haber 11 Ocak 2017 - 21:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son günlerde artan işsizlik nedeniyle internet üzerinde en çok aranan kelimelerden biri de memur alımları oldu. kamuya binlerce memur alımı yapılıyor. Birçok kamu kurum ve kuruluşu, açıktan atamalar ve giriş ile sözlü sınavlar ile memur alımları yapıyor. Birçok kamu kurum ve kuruluşu, açıktan atamalarda genellikle Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı koşuyor. Ancak bazı kurumlar ise bu şart olmadan memur alımları yapıyor. Bu kurumlarda ise KPSS puanının olmamasının yanında başvuruda bulunacak olan adayların niteliklerine bakılmaktadır. İşte kamuya KPSS’siz memur alımı yapan kurumlar.

Geçtiğimiz gün yayımlanan son Kanun Hükmünde Kararnameler ile birlikte kamu kurumlarında çalışmakta olan toplamda 97 bin 679 kişi memurluktan ihraç edildi. İhraç edilen bu sayının yüksek olması, kamu kurum ve kuruluşlarına da memur alımlarının artacağı beklentisi oluşturdu. Bu kapsamda bazı kurum ve kuruluşlar, açıktan atamalar ile memur alımlarına başladı. Aşağıda yazan kamu kurumlarına alınan personellerin bazılarında KPSS şartı istenmemektedir.

# Cumhurbaşkanlığı Memurlukları,
# TBMM Memurlukları,
# Bakan Yardımcılıkları,
# Başbakan Başmüşavirleri,
# Savunma Sanayii Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları,
# TOKİ,
# Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,
# Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları,
# Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu,
# TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları,
# Bakanlar Kurulu Sekreterliği,
# Milli Savunma Bakanlığı,
# Diyanet,
# MİT,
# Milli Savunma Bakanlığı,
# Anayasa Mahkemesi.
# Özel Kalem Müdürlükleri,
# Vali Kadroları.

Kamuya KPSSli ve KPSSsiz 9 bin 322 personel alım ilanlarını görmek için TIKLAYIN

Bu kamu kurum ve kuruluşları ise aldığı personellerin bazılarında KPSS şartı aramamaktadır. Bu kurumlar tarafından ise yayımlanan personel alımları, genel olarak kendi resmi internet sitesinde ve Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlanmaktadır.

5haber.com  | Ankara

 
5haber.com'u sosyal ağlarda takip ederek son dakika gelişmelerinden anında haberdar olabilirsiniz; Facebook | Twitter | Google + | Youtube 
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA