5 haber
Bize Katılın

Kansere Doğal Çözüm: Moralinizi Yüksek Tutun ve Hobiler Edinin

Kanser hastaları için en önemli tedavi yöntemlerinden biri de moralin sürekli olarak yüksek tutulması. İşte bu iddianın canlı örneği.

Kansere Doğal Çözüm: Moralinizi Yüksek Tutun ve Hobiler Edinin
Bu haber 05 Ekim 2016 - 19:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kansere doğal çözüm. Sivaslı Hasan Yıldırım, 3 yıl önce yakalandığı akciğer kanserini hobileri ile yenmeyi başardı.

Sivas’ta üç yıl önce akciğer kanserine yakalandığı tanısı konulan 52 yaşındaki 5 çocuk babası Hasan Yıldırım, eski eşyaları biriktirme hobisine başladı. Eski eşyaları biriktirip moralini sürekli olarak yüksek tutmaya son derece gayret gösteren Yıldırım, bu azmi sayesinde kanseri yendi.

Öksürük şikayeti ile 3 yıl önce gittiği hastanede akciğer kanserine yakalandığını öğrenen Hasan Yıldırım, bu teşhisin konulmasından sonra kanser tedavisine başladı. Doktorlar tarafından işi bırakması ve moralini sürekli olarak yüksek tutması istenen hasta, doktorların dediğini bir bir yaptı ve işini bıraktı. Köyde çiftçilik yapmakta olan Hasan Yıldırım, işini bırakmasının ardından iki ay hastanede yattı. Hastanede Radyoterapi ve Kemoterapi tedavileri gören Yıldırım, tedavilerinin tamamlanmasının ardından köyüne döndü.

Köyüne dönen akciğer kanseri hastası Hasan Yıldırım, doktorların moralini yüksek tut tavsiyelerini göz önüne alarak hobiler edinmeye başladı. Arkadaşlarının yardımı ile evinin bahçesine çardak yapan Yıldırım, eski küp, vazo, tarım aletleri, testi ve müzik aletleri toplamaya başladı. Hem kendi köyünden, hem de civar köyleri dolaşarak eski aletleri toplamaya başlayan Hasan Yıldırım, topladığı eşyaları çardağa asarak ziyaretçi ve misafirlerine sergilemeye başladı.

Hastalığından dolayı kendisine her 3 ayda bir ödenen bin lira ile geçimini sürdüren Hasan Yıldırım, maddi ve manevi konularda köylülerin de kendisine yardımda bulunduğunu söyledi. Öte yandan Hasan Yıldırım, hastalığı için yaptığı açıklamada, moralini yüksek tutması ile hastalığını yendiğini ve artık sağlıklı olduğunu belirtti.

5haber.com  | DHA

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA