5 haber
Bize Katılın

Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu’na Sahip Çıktı

Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlıktan geri çekilmesinin gözler muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrilmişti. Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Davutoğlu için ne dedi? Detaylar haberimizde.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu’na Sahip Çıktı
Bu haber 05 Mayıs 2016 - 16:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kılıçdaroğlu, bugün Davutoğlu’nun ardından partisi MKYK organıyla bir toplantı yaptı ardından da basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu, “Ahmet Davutoğlu’nu Savunmak Bize Düştü” dedi.

Bugün siyasette yoğun saatler yaşanırken CHP’nin bir basın açıklaması yapması bekleniyordu. CHP’den Selin Sayek Böke veya Haluk Ünal’ın gerçekleştireceği tahmin edilen basın toplantısı bizzat Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “4 Mayıs Darbesi” şeklinde nitelediği süreç için “Davutoğlu’nu Başbakanlık koltuğuna milli irade gerilemiştir. 23 Milyon kişinin iradesiyle koltuğa oturan Davutoğlu bir kişinin iradesiyle koltuğundan ayrılmak zorunda kalmıştır.” Şeklinde konuşarak dikkat çekti.

Demokrasinin temini için Ahmet Davuoğlu’nu savunduğunun altını çizen CHP Lideri, Başbakanı da diktatörlüğün yolunu açmakla suçladı.

CHP’nin darbeye karşı teminat olduğunu belirten Ana Muhalefet Partisi CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Kimsenin şüphesi olmasın darbecileri yeneceğiz, demokrasi kazanacak” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA