5 haber
Bize Katılın

Kırım’ı Rusya’ya Bağlayan Köprüye Darbe

Kırım’ı Rusya’ya Bağlayan Köprüye Darbe
Bu haber 23 Mart 2016 - 13:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2014 yılında Rusya’nın Kırım’ı ilhakinden sonra Rusya Kerç boğazı üzerinde bir köprü inşaatı başlatmıştı. Bu köprü ile Kırım’ın Rusya’ya bağlanması planlanıyor. Ancak bugün duyulan bir olay, köprünün açılışını geciktireceğe benziyor. 19 Mart tarihinde Turkuaz Denizciliğe ait “Lira” isimli kuru yük gemisinin köprünün ayaklarına çarptığı öğrenildi. Bir direğinin ağır zarar gördüğü diğer iki direğin de hafif tahrip olduğunu belirten köprünün yapımından sorumlu inşaat şirketi Krimsky Most İnşaat Grubu, gemi tarafından verilen zararın faturasının hazırlandığını açıkladı.

Ancak Vladimir Putin, kara ve demiryolunu bünyesinde barındıran köprünün tamamlamasının hayati öneme sahip olduğunu belirterek inşaatın aksamasına sebep olan kişilerin faturayı kelleleriyle ödeyeceğini söyleyerek inşaatın önemini sert bir dille vurgulamıştı.

Rus Haber Ajansı İtar Tass, olayı siyasallaştırmaktan kaçınarak 19 Mart Gecesi olayın meydana geldiğini, biri tamamen tahrip olmak üzere üç direğin zarar gördüğünü ve önlem olarak Lira gemisinin Taganrog Limanı’na çekildiğini belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA