5 haber
Bize Katılın

Lise ve Üniversite Öğrencilerine Staj ve Çıraklık Döneminde En Az 130 TL Harçlık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katılığı bir programda yaptığı açıklamasında lise ve Üniversite öğrencilerine, staj ile çıraklık dönemlerinde verilecek harçlık hakkında açıklamada bulundu.

Lise ve Üniversite Öğrencilerine Staj ve Çıraklık Döneminde En Az 130 TL Harçlık
Bu haber 09 Aralık 2016 - 0:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, EKK sonrası yapılan 600 bin istihdam sağlanacağı açıklamasına, Bakanlık olarak destek vereceklerini belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Isparta’da katıldığı, partisinin Halıkent Mahallesi’nde düzenlenen ‘Merkez İlçe Mahalle Forumu’ toplantısında, Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda alınan 600 bin istihdam sağlanmasına bakanlıkça destek vereceklerini ifade etti. Bakan Müezzinoğlu, “Özellikle bakanlığımı ilgilendiren yaklaşık 600 bin istihdama önümüzdeki yıl destek vereceğiz. Burada üniversitedeki öğrencilerimize, 600 bin gence istihdam alanlarını genişletiyor, desteklerini veriyoruz. 1 milyon 200 bin lise ve üniversite öğrencisine staj dönemlerinde ve çıraklık başı eğitimlerinde asgari 130 lira ile 250 lira arasında aylık harçlıklarını vererek milyonlarca gencimizin mesleğini kazanmasına destek vereceğiz” sözlerini söyledi.

Milletle Beraber Kazdıkları Çukura Gömdük Onları

Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmaması için ellerinden gelen tüm çabayı yaptıklarını belirten Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Milletin ensesinde boza pişirenlere ‘hayır’ dedik. ‘Ak Parti olduğu sürece milletin ümüğüne dokunamazsın’ dedik. Bu anlamda çok tuzaklar kurdular, çok oyunlar, tezgahlar şekillendirdiler, çukurlar kazdılar. Allah’a şükürler olsun ki milletle beraber onları kazdıkları çukurlara gömdük, gömmeye de devam edeceğiz. Gezi olaylarından başlayan, 17- 25 Aralık hain tuzakları aşarak sonra da 15 Temmuz gecesinde milletimin her ferdiyle ‘vatanım, bayrağım’ diyen, ‘ülkem, kaderim’ diyen milletin o dik duruşuyla elhamdülillah o hainlere de her türlü dersi verdik. O dersi almamış olanlar da bilsin ki daha ağır dersleri vermeye de hazırız” ifadelerini kullandı.

Hedeflerimizden Şaşmadık

Türkiye’nin terörle mücadele, Rusya krizi ve 15 Temmuz gelişmelerinden alnının akı ile çıktığını belirten Bakan Müezzinoğlu, “Daha dinamizm kazandık ve hiçbir hedeften uzaklaşmadık. Bütün hedeflere adım adım yürüyecek ve bizim o hedeflere gitmemizden rahatsız olanlar bir gün ‘yok ya artık rahatsız olmuyoruz, sizsiz bu dünyada biz de huzurlu olamayız’ diyecekler” sözlerini söyledi.

5haber.com  | Ankara
DHA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA