5 haber
Bize Katılın

Makedonya’dan Göçmenlere Savaş Gibi Müdahale

Makedonya’dan Göçmenlere Savaş Gibi Müdahale
Bu haber 01 Mart 2016 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Makedonya’dan Savaş Gibi Müdahale

Makedonya’ya geçmeye çalışan 7 bin göçmeni biber gazıyla engellemeye çalışan Makedonya polisi tepki çekti.

Yunanistan’dan Makedonya yolu üzerinden Avrupa’ya geçmeye çalışan ve çoğunluğunu Suriyelilerin oluşturduğu gruba Makedon polisi biber gazıyla müdehale etti. Çoğunluğunu çocukların oluşturduğu göçmenlerden bazıları baygınlık geçirdi.

Günde 300 kişinin kabul edildiği sınırdan bir günde 7 bin kişinin cebren geçmek istemesi üzerine zor kullanan Makedonya polisi göçmenlere bir kez daha savaşı hatırlattı.

Tel örgüleri yırtarak sınırdan geçmeye çalışan mültecileri geri püskürten Makedonya kapasitesinin üzerinde mültecinin geçişine izin vermedi.

Gözler Avrupa Birliği ile Türkiye arasında 7 martta gerçekleşecek zirveye çevrilmiş durumda. Avrupa Birliği kapasitesinin üzerinde göçmen kabul etmezken Avrupa’ya kabul edilen göçmenlerin vasıflı insanlar olmasına öncelik veriyor ve bir yıl içinde kendi dillerini öğrenen kişileri işe yerleştiriyor.

Göçmenler ise oraya çocuklarının daha iyi eğitim alması için giderken gençlerin gitmek istemelerinin en büyük sebebi ev ve 800€ olan göçmen yardımı. Tek yapmaları gereken şeyse Almancayı bir yıl içinde öğrenebilmek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA