5 haber
Bize Katılın

Nobel Edebiyat Ödülünü Kazanan Bob Dylan, Ödülü Almaya Gitmeyecek

Bu yılın Nobel Edebiyat Ödülüne layık görülen ünlü sanatçı Bob Dylan, ödül törenine katılamayacağını açıkladı.

Nobel Edebiyat Ödülünü Kazanan Bob Dylan, Ödülü Almaya Gitmeyecek
Bu haber 16 Kasım 2016 - 21:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Her yıl verilen Nobel Edebiyat Ödülü’ne bu yıl Bob Dylan layık görüldü. Ancak ünlü sanatçı Dylan, yaptığı son dakika açıklamasında ödülü almak için Stokholm’e gitmeyeceğini söyledi.

İsveç Akademisi tarafından bugün yapılan son dakika açıklamasında Bob Dylan’ın önceden planlanmış programı nedeniyle 10 Aralık’ta yapılacak 2016 Nobel Ödülleri Törenine katılamayacağı açıklandı.

İsveç Akademisi tarafından konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamada Nobel Ödül törenine katılmamanın az rastlanır olduğu belirtilirdi. Ancak yapılan açıklamanın devamında Dylan’ın Nobel Edebiyat Ödülü törenine katılmamasının kural dışı olmadığı belirtilerek şu açıklamalara yer verildi;

“Dün akşam İsveç Akademisi Bob Dylan’dan gelen kişisel mektubu almıştır. Mektupta Bob Dylan daha önceden kesinleşmiş programları nedeniyle Aralık ayında yapılacak Nobel Ödül Töreni’ne katılamayacağını açıklamıştır. Bir kez daha ödül nedeniyle onur duyduğunu, ödülü bizzat alabilmiş olmayı istediğinin altını çizmiştir.

İsveç Akademisi Bob Dylan’ın kararına saygı duyuyor.Yakın geçmişimizde, bir çok ödül sahibi, değişik nedenlerle ödüllerini kabul etmek için Stockholm’e gelememiştir. Bunlar arasında Doris Lessing, Harold Pinter, ve Elfriede Jelinek sayılabilir. Bob Dylan’ın 10 Aralık 2016’dan itibaren altı ay içinde ödül için tek şart olan Nobel Konferansına katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İsveç Akademisi tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili 18 Kasım Cuma günü ayrıntılı duyuru yapılacağı da bildirildi.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com | Ankara

 
5haber.com'u sosyal ağlarda takip ederek son dakika gelişmelerinden anında haberdar olabilirsiniz; Facebook | Twitter | Google + | Youtube 
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA