5 haber
Bize Katılın

RTÜK 17 Kanala Yeter Artık Dedi. İşte Kapatılacak 17 Kanal’ın Listesi

Radyo Televizyon üst kurulu (RTÜK) lisanssız olarak TÜRKSAT üzerinden yapılan yayınlarla kumar oynatan, müstehcen ve erotik içerikli yayınlar yapan on yedi kanalı kapatmaya karar verdi. Hangi Kanallar Kapanacak haberimizde

RTÜK 17 Kanala Yeter Artık Dedi. İşte Kapatılacak 17 Kanal’ın Listesi
Bu haber 24 Nisan 2016 - 12:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Radyo ve Televizyon üst Kurulu, TÜRKSAT’tan yayın yapan 17 kanalı kapattığını duyurdu. Kapatılma gerekçesi olarak “müstehcen yayınlar yapması ve canlı yayın aracılığıyla kumar oynatması” sebepleri gösterildi.

Objektik Bakış’ın haberine göre Şikayetler Etkili Oldu

RTÜK’ten verilen bilgiye göre ilkesiz yayın yapan bu kanalların kumarlar vasıtasıyla vatandaşı maddi ve manevi zarara uğratmaları, toplum sağlığına zararlı bitkisel ve kimyasal ürünler satmaları, telif haklarına uymaksızın film ve dizi yayınlamaları, bu yolla haksız kazanç sağlamaları, arkadaşlık hatları çalıştırmaları ve müstehcen yayınlar yapmaları etkili olurken RTÜK şikayet hattına gelen şikayetlerin kapatma kararında etkili olduğu belirtildi.

Bu karar radyo ve televizyonları ilgilendiren 6112 sayılı kanunca verilmiş ve 29’uncu maddesinin 3’üncü fıkrasına dayanarak erişim engelleme kararı alınmıştır.

6112 Sayılı Kanunun 29. Maddesinin 3. Fıkrası Şöyle; “Platform ve altyapı işletmecileri, Üst Kuruldan yayın lisansı almayan veya yayın lisansı iptal edilen medya hizmet sağlayıcılar ile Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu uluslararası antlaşmalar ve bu kanun hükümlerine aykırı yayın yaptığı Üst Kurulca tespit edilen bir başka ülkenin yargı yetkisi altındaki medya hizmet sağlayıcılarının yayın hizmetlerinin iletimini, Üst Kurul kararının tebliğini müteakiben durdurur. Tebliğe rağmen yayın hizmetlerinin iletimini durdurmayan işletmecinin yayın iletim yetkisi iptal edilir ve bu durum Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna bildirilir.”

Kapatılacak 17 Kanalın Listesi
A Cinema TV,
Animalbox,
Arabesk Atlas TV,
Can TV ,
Cinemax,
Civan TV,
Club Max TV,
Ezo TV,
Ful aksiyon,
M. Ankara,
Mastika TV,
Melodi TV
Tarz Moda,
The Box,
The West,
Tosun TV,
Yeşil Vadi TV,

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA