5 haber
Bize Katılın

Sağlık Bakanlığı 2017 Personel Alımına Ne Zaman Başlayacak? Sağlıkçılar Atama Bekliyor

Sağlık Bakanlığı 2017 yılında 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacağı hakkında karar, geçtiğimiz gün Resmi Gazetede yayımlandı. Peki personel alımları ne zaman yapılacak? Atama bekleyen milyonlarca sağlıkçı, Sağlık Bakanlığından gelecek duyuruyu bekliyor.

Sağlık Bakanlığı 2017 Personel Alımına Ne Zaman Başlayacak? Sağlıkçılar Atama Bekliyor
Bu haber 05 Ocak 2017 - 22:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2017 yılı bütçe görüşmelerinde kabul edilen ve geçtiğimiz gün Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Bakanlığının 2017 yılında 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacağı açıklaması sonrasında milyonlarca sağlık bölümü mezunu aday, sabırsızlıkla Bakanlığın duyuruyu açıklamasını bekliyor.

Alım Yapılacak Birimler

Resmi Gazetede yayımlanan kararda 2017 yılı içerisinde alınacak olan personellerin istihdam edileceği birimler, ” Sağlık Bakanlığınca belirlenen pozisyonlarda acil sağlık hizmetlerinde 220, ilçe sağlık müdürlüklerinde 60, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı eğitim hastanelerinde bin 886, Entegre İlçe hastanelerinde 958, yataklı tedavi kurumlarında 10 bin 500, Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı entegre ilçe hastanelerinde 422, halk sağlığı laboratuvarlarında 34, toplum sağlığı merkezlerinde 920″ şeklinde açıklandı.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Yayımlanan kararnamenin devamında ise alınacak sözleşmeli personellerin istihdam edileceği pozisyonlara ait sayısal veriler de belirtildi. Yapılan açıklamada, “8 bin 274’ü uzman tabip, 6 bin 669’u tabip, 45’i sağlık memuru, bin 3’ü ebe ve 5’i hemşirelerden oluşacak. Ayrıca, birer diş tabibi, diyetisyen, psikolog ve sağlık teknikeri istihdam edilecek. ” ifadelerine yer verildi.

Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

Kararın Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından milyonlarca aday, Sağlık Bakanlığının ilgili personel alım duyurusunu beklemeye başladı. Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinde yayımlanacak olan personel alım ilanı için net bir tarih verilmedi, ancak ilanların kısa süre içerisinde yayımlanmaya başlaması bekleniyor.

sağlık bakanlığı personel alım haberlerinden anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir ve grubumuza üye olabilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN

Facebook Grubu için TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, memur personel alımı haberlerinden, kamu haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA