5 haber
Bize Katılın

Selahattin Demirtaş Edirne F Tipi Cezaevinden Partililere Bir Mektup Gönderdi

Edirne’de tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ziyaretçileri vasıtasıyla partililere bir mektup yolladı. İşte Demirtaş’ın mektubu.

Selahattin Demirtaş Edirne F Tipi Cezaevinden Partililere Bir Mektup Gönderdi
Bu haber 08 Aralık 2016 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve hakkında tutuklama kararı verilerek Edirne F Tipi Cezaevinde kalmakta olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinden yakınları aracılığıyla bir mektup gönderdi.

Selahattin Demirtaş, gönderdiği mektupta, “HDP; bütün Türkiye halkları için biricik umut kaynağıdır. Özgürlük ve barış için halkın bize, bizim halka olan ihtiyaç ve bağlılığımız dört duvarla sınırlanamayacak kadar güçlü bir duygudur” ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş, gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Değerli arkadaşlar, Birlikte yürüttüğümüz zorlu siyasi mücadelede bir müddet zorunlu mekan değişikliği yapmak durumunda kaldık. Ancak mücadele kararlılığımız, moral ve coşkumuz her zamankinden daha yüksektir. Buna yürekten inanmanızı istiyorum.

HDP bütün Türkiye halkları için biricik umut kaynağıdır. Özgürlük ve barış için halkın bize, bizim halka olan ihtiyaç ve bağlılığımız dört duvarla sınırlanamayacak kadar güçlü bir duygudur. Bütün yoldaşlarımın, tarihin bize yüklediği bu erdemli sorumluluk ve görevi yerine getirmedeki tereddütsüz duruşu, benim buradaki moral kaynağımdır. Bu rehine durumunun uzun sürmeyeceği bilinmelidir. Burada bizi hukuk dışı bir şekilde rehin almaya çalışan siyasi zihniyete en büyük cevabımız, HDP’yi büyütmek olacaktır. Hepinize güveniyor ve inanıyorum. Hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağımızdan emin olun. Biz gayet iyi ve moralliyiz, sizler de öyle olun. Bütün çalışma arkadaşlarıma yürek dolusu selam ve sevgilerimi iletiyorum. Dostlukla. Selahattin Demirtaş. Edirne Cezaevi.”

5haber.com  | Edirne
DHA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA