5 haber
Bize Katılın

Sınırlar Eğitime Engel Değil

Sınırlar Eğitime Engel Değil
Bu haber 17 Mart 2016 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin öğretim görevlilerinden Chris Stephanson geçtiğimiz günlerde sınır dışı edilmişti ancak derslerini vermeye devam ediyor.

Bu ders, aslında sınırları her şey için sınır görenlere ders niteliğinde. Tutuklanan öğretim görevlilerine destek için gittiği Çağlayan Adliyesi’nde yapılan kontrolde çantasından HDP’nin Nevruz Bildirisi çıkan Stephanson, aynı gün apar topar sınır dışı edilmiş ve öğretim görevlisinin dersleri boş kalmıştı.

Chris Stephanson’un adliye önünde yaptığı açıklama ise şöyle; yarın dersim var. Giremeyeceğim. HDP’nin resmi olan Nevruz hakkındaki broşürleri bulundu çantamda, yasadışı bir şey değil. Doğru bulmuyorum bu kararı”

Sabah Gazetesi bu sözleri “İngiliz Ajan’ın Pişkinliği” başlığıyla duyurdu. 1999 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Matematik dalında eğitim veren Stephanson, 17 yıldır eğitim verdiği Türkiye’yi bir gecede terketti.

Üniversite’nin öğretim görevlilerinden Güventürk Görgülü Twitter hesabından paylaştığı bir fotoğrafla Chris Stephanson’ın Skype üzerinden ders verdiğini göstererek “Chris Stephenson’ın dersindeyiz. Her bölümden öğrenci açık derste. Chris Skype’tan konuşuyor.” notuyla takipçileriyle paylaştı.

Stephanson’un Skype üzerinden verdiği ders, eğitimin evrensel oluşu konusunda da ders niteliğinde.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA