5 haber
Bize Katılın

Son Dakika!! 7 bin 586 Polis ve 2 bin 391 Asker Meslekten İhraç Edildi (Tam Listeler)

Son Dakika KHK yayımlandı. Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin 677 ve 678 Nolu Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete’de yayımlandı.

Son Dakika!! 7 bin 586 Polis ve 2 bin 391 Asker Meslekten İhraç Edildi (Tam Listeler)
Bu haber 22 Kasım 2016 - 8:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son Dakika!! Günlerdir beklenen Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı.

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında alınan 678 No’lu Kanun Hükmünde Kararname ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 1259, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 391, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 338, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan 403, ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 7 bin 586 mesleklerinden ihraç edildi. KHK ile ayrıca, 155 kamu personeli de görevlerine iade edildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından 14, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 94, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’ndan 1, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu’ndan 45, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan 131 kişi ihraç edilirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlıklarından da çok sayıda ihraç gerçekleşti. Ekspres Gazetesi (Adana), Türkiye Manşet Gazetesi (Çorum), Dağyeli Gazetesi (Hatay), Akis Gazetesi (Kütahya), İpekyolu Gazetesi (Ordu), Son Dakika Gazetesi (İzmir) ve Yenigün Gazetesi (Ankara), Samsun’daki ‘Haberexen’ Dergisi, Batman FM radyosunun yanı sıra, eğitim, kültür ve diğer alanlarda faaliyet gösteren, çeşitli illerdeki 193 dernek ve vakıf da KHK ile kapatıldı.

İhraç ve İade Listeleri İçin TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

 
5haber.com'u sosyal ağlarda takip ederek son dakika gelişmelerinden anında haberdar olabilirsiniz; Facebook | Twitter | Google + | Youtube 
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA