5 haber
Bize Katılın

Tarihçiler 2017 Şubat Öğretmen Atamasında Daha Fazla Kontenjan İstiyor

Atama bekleyen binlerce tarih öğretmeni, Şubat 2017 döneminde Milli Eğitim Bakanlığının daha fazla tarih öğretmeni ataması yapmasını istiyor.

Tarihçiler 2017 Şubat Öğretmen Atamasında Daha Fazla Kontenjan İstiyor
Bu haber 06 Aralık 2016 - 19:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülke genelinde işsizlik seviyelerinin artışındaki en büyük etkenlerden biri de atama bekleyen öğretmenlere yeterli sayıda atama yapılmaması.

Türkiye genelinde atama bekleyen yüz binlerce öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığının atama duyurusu ve kılavuzunu yayımlamasını bekliyor. Yetkililerden yapılan açıklamalarda, 2017 yılı Şubat döneminde öğretmen ataması yapılacağı belirtildi.

Yapılan açıklamalara göre, 2017 Şubat döneminde Milli Eğitim Bakanlığının 30 bin ile 60 bin arasında öğretmen ataması yapması bekleniyor. Bu atama müjdesinin ardından binlerce öğretmenin sabırsız bekleyişi başladı.

Sabırsız bekleyişin yanı sıra tedirgin halde olan öğretmenler, kendi branşlarında kaç kişinin alınacağını da merakla bekliyor.

Sosyal medya organları ve forum siteleri dahil olmak üzere birçok yayın aracı üzerinden seslerini duyurmaya çalışan öğretmen adayları, alım sayısının arttırılmasını istiyor.

Tarihçileri Şikayetçi

Sosyal medya hesapları ve forum sitelerinde atama konusundan yakınanlar arasında tarih öğretmenleri bulunuyor. Her yıl yapılan atamalarda kontenjanın az ayrılması nedeniyle işsiz kalan tarih öğretmenleri garsonluk, sekreterlik, kasiyer, büro görevlisi gibi işlerde asgari ücrete çalışmaktadır. Bu nedenle tarih öğretmenleri, atamalarda kendi bölümlerinden de sayıca fazla atama olmasını istiyor.

Tarih Öğretmeni KPSS ve Sözlü Sınav Taban Puanları

Önceki atama döneminde tarih öğretmenleri KPSS taban puanı 89.34 olurken, sözlü sınav taban puanı da 82.68 olmuştur.

Sözlü Sınav Mağdurları

Öte yandan öğretmen adaylarının en çok yakındığı konulardan biri olan sözlü sınav uygulamasının Şubat 2017 atama döneminde de uygulanması bekleniyor. Sözlü sınava karşı olan öğretmenler, alımların merkezi atama şeklinde olmasını istiyor.

Öğretmen atama haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  |Ankara

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA