5 haber
Bize Katılın

Tunceli Belediye Başkanı DBP’li Mehmet Ali Bul Gözaltına Alındı

Tunceli Belediye Başkanı DBP’li Mehmet Ali Bul, bu sabah düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı.

Tunceli Belediye Başkanı DBP’li Mehmet Ali Bul Gözaltına Alındı
Bu haber 16 Kasım 2016 - 8:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Flaş gözaltı kararı. Tunceli ve Siirt Belediyelerinde polis bugün saat 6.30′ da arama yaptı.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında DBP’ li Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul evinde yapılan aramadan sonra gözaltına alınırken eş başkan Nurhayat Altun’ un da evinde aramaların sürdüğü belirtildi. Aynı soruşturma kapsamında EMEP il Başkanı Mustafa Taşkale de gözaltına alındı.

Tunceli Belediyesi gözaltına alınan eş başkanları ile ilgili açıklama yaptı. Belediyenin internet sitesinde yer alan açıklamada, şöyle denildi:

“Dersim’de sabahın erken saatlerinde eş zamanlı birçok eve ev baskını gerçekleştirildi. Aralarında Belediye Eş başkanlarımız Nurhayat Altun ve Mehmet Ali Bul, Belediye Meclis üyesi Cemile Ataş, DİSK Dersim Şube Eş Başkanı Şükran Yılmaz, HDP İl Eş Başkanı Aslan Çağ, HDP PM üyesi Ali Ekber Kaya, HDP yöneticisi Hüseyin Dağdeviren ve Yaşar Ağın, Emep İl Başkanı Mustafa Taşkale, BES Dersim Temsilcisi Musa Kılıç’ın da olduğu evlerde sabahın erken saatlerinde ev aramalarının ardından ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Edinilen bilgiye göre, DBP Belediye Eş başkanlarına ilişkin açıklama ve kentteki eylem ve etkinliklere katılma gerekçesi belirtilirken ev baskınlarının devam edeceği öğrenildi.”

 

Tunceli ve Siirt Belediyelerinde sabah saat 6.30′ da başlayan aramalar, 3,5 saat sürdü. Aramalar sırasında kimse içeri alınmazken, belediye çalışanları aramanın sona ermesinin ardından içeri girebildiler.

5haber.com  | Tunceli
DHA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA