5 haber
Bize Katılın

Van’da 2 İlçe Emniyet Müdürü ve 1 Amir İle Birlikte 121 Polis Açığa Alındı

Van’da devam eden FETÖ soruşturması kapsamında aralarında 2 ilçe emniyet müdürü ve bir amirin olduğu 121 polis açığa alındı.

Van’da 2 İlçe Emniyet Müdürü ve 1 Amir İle Birlikte 121 Polis Açığa Alındı
Bu haber 16 Kasım 2016 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülke genelinde başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında bugün EGM tarafından yapılan son dakika açıklamasında Türkiye genelinde 3 bin 181 emniyet mensubu personelin görevlerine iade edildiği ve 2 bin 205 personelinde soruşturma kapsamında görevlerinden alındığı belirtildi. Yapılan bu açıklama sonrasında Van merkez ile Çatak, Muradiye ve Çaldıran ilçelerinde Fethullahçı Terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında  aralarında 2 ilçe emniyet müdürü ve 1 amirin de bulunduğu 121 polisin açığa alındığı belirlendi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe teşebbüsü sonrasında başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Van merkez ile Çatak, Muradiye ve Çaldıran İlçelerinde, aralarında Çaldıran İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ünal, Muradiye İlçe Emniyet Müdürü Bahri Keskin, Çatak İlçe Emniyet Amiri Mustafa Kaydım ile komiser ve komiser yardımcılarının da bulunduğu 121 polis hakkında açığa alınmaları kararı alındı.

Aynı soruşturma kapsamında çeşitli tarihlerde açığa alınan 19 polis memurunun ise görevi iade edildiği belirtildi.

EGM Tarafından Yapılan Açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan FETÖ soruşturması açıklamasında, “667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle daha önce görevden uzaklaştırılan ancak durumu tekrar değerlendirilen 3 bin 181 emniyet teşkilatı mensubu görevine iade edilmiş, aynı kapsamda 2 bin 205 emniyet teşkilatı mensubu ise görevden uzaklaştırılmıştır” sözlerine yer verildi.

Gündem gelişmelerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Van
DHA

 
5haber.com'u sosyal ağlarda takip ederek son dakika gelişmelerinden anında haberdar olabilirsiniz; Facebook | Twitter | Google + | Youtube 
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA