5 haber
Bize Katılın

YÖK Üyeliğine Atanan Prof. Dr. Mustafa Çiçekler Kimdir?

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Mustafa Çiçekler’in atandı.

YÖK Üyeliğine Atanan Prof. Dr. Mustafa Çiçekler Kimdir?
Bu haber 22 Aralık 2016 - 21:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine yapılan atamanın onaylandığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı, Prof. Dr. Mustafa Çiçekler’in Yükseköğretim Kurulu Üyeliğinin onaylandığını açıkladı.Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ” Sayın Cumhurbaşkanımız, Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Mustafa Çiçekler’in Üniversitelerarası Kurulca yapılan seçimini, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/5 bendi gereğince onaylamışlardır.”

Prof. Dr. Mustafa Çiçekler Kimdir?

1982 senesinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu İlleri ve Edebiyatları Bölümü Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü okuyan Çiçekler, Yüksek Lisansını da İstanbul Üniversitesinde yaptı. 1986 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Fars Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Çiçekler aynı bölümde Doktorasını da yaptı.

Dergilerde Yayınlanan Yazıları

“Tanzimat Sonrası Türkiye’De Farsça Eğitimi”, Name-i Aşina, “Şehzâde Bayezid Ve Farsça Divançesi”, Şarkiyat Mecmuası, Saraç M.Y., “Kemalpaşazâde’Nin Kâfiye Risâlesi”, İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Dergisi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA