10 bin özel harekat polisi sözlü sınav sonucunun açıklanacağı tarih belli oldu

Son dakika açıklaması önceki gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre önceki gün Cuma namazından çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir aday, 19. dönem polis özel harekat alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yönünde soru sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, adayın PÖH mülakat osnuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusu üzerine, “Şimdi İstanbul’dayım yarın Ankara geçip çalışacağım. Önümüzdeki hafta Cuma veya Cumartesi günü açıklarız. Çabuk çabuk açıklamamız lazım” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Safitürk’ün Hayali Gerçek Oldu

Öğrenciler, veliler, öğretmenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan grup, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kamp Eğitim Merkezi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile buluştu. Tesis girişinde davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla karşılanan Bakan Soylu, öğrencilerle tek tek tokalaştı, sohbet ettiği grupla birlikte yemek yedi. Bakan Soylu burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Mardin’e her gittiğimizde bizi sıcaklıkla, muhabbetle ve sevgiyle karşılayan, aynı zamanda da yüzlerindeki o samimiyeti bizlerden esirgemeyen sizlerin büyüklerine de buradan selamlarımı iletmek istiyorum. Bu organizasyonun altına imza atan herkese minnet ve şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Giydiğiniz bu tişörtlerle şehit Kaymakam Muhammet Safi Türk’ü de anıyorsunuz. Onun, ‘Bir Trabzonspor maçına buradaki öğrencilerimizi getirmek istiyoruz’ sözünü, bugün bu organizasyonun altına imza atanlar gerçekleştirdi. Bunun için çok büyük bir mutluluk içerisinde olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. 12 saatlik yorucu bir yoldan geldiniz ama, Karadeniz’in tüm güzelliği, insanının o misafirperverliği ve sıcaklığı inanıyorum ki sizin o yorgunluğunuzu ortadan kaldıracaktır. İnşallah bu güzel adım herkese örnek olan ve iyilik sağlayan bir adım olarak tüm insanlığa ve tarihe nakşedilecektir.”

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir