2017 Şubat Dönemi Öğretmen Ataması İçin Binlerce Aday Sabırsız


KPSS sınavlarının tamamlanmasının ardından binlerce öğretmen adayı atama için sabırsız bekleyişe başladı.

Lisans mezunu yüz binlerce öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan öğretmen alım ilanını bekliyor. Yapılan son dakika açıklamalarda MEB’in Şubat ayı atama döneminde 60 bin öğretmen alımı yapacağı bekleniyor. Hükumet tarafından yapılan son dakika açıklamasında Şubat dönemi atamasında 60 bin öğretmen alımı yapılacağı müjdesi verildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ öğretmen atamaları ile ilgili yaptığı açıklamada,  ”İnşallah Şubat ayında 60 bin öğretmen atamamızı gerçekleştireceğiz” sözlerini söyledi.

Bu açıklamalar sonrasında yüz binlerce öğretmen adayı sabırsızlıkla Şubat ayı atama dönemini beklemeye başladı. Öğretmen atamalarından, atama duyurularından ve MEB ilanlarından anında haberdar olmak için 5Haber’i takipte kalın.

Sözlü Mülakat Kaldırılacak Mı?

Olağanüstü Hal kapsamında yayımlanan Kanun hükmünde Kararnameler ile kamuya personel alımlarında KPSS puanının yanı sıra sözlü sınav engeli de getirildi. Kamu personeli alımlarında öncelikle KPSS puanına göre sıralama yapıldıktan sonra adaylar, sözlü sınav için tarih verilmekte ve verilen tarihlerde adaylara sözlü mülakat yapılmaktadır.

Daha önceden merkezi olarak yapılan atamalarda KPSS puan sıralamasına göre alımlar yapılmaktaydı. Ancak son değişiklik ile artık sözlü sınav, KPSS puanından daha öncelikli duruma gelmiştir. Tabiri caizse KPSS’den 90 alan bir aday 75 puan alan bir diğer adayla aynı sözlü sınava girecek. Sözlü sınavın olduğu yerde adalet olmaz sözü ile bu duruma itiraz eden adaylar, sözlü sınavın kaldırılmasını istiyor. Ancak sözlü sınavın kaldırılması bir yana, diğer bütün kurumlara da getirilmesi adayları üzdü.

5Haber.com  | Ankara

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


“2017 Şubat Dönemi Öğretmen Ataması İçin Binlerce Aday Sabırsız” için bir cevap

  1. AK Parti bilimle ilgili alanlarda nedense öğretmen ataması yapmamakta kararlı görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.