2017'nin En İyi Dizileri

2017 yılında yayınlanan en iyi yerli ve yabancı dizi listeleri haberimizde.

Yayınlanma:
2017'nin En İyi Dizileri

2017 yılını yavaş yavaş geride bırakırken adından sürekli bahsedilen dizileri konu aldık. Listemizde yerli yapım dijital platformda yayınlanan dizilere de yer verdik... BluTV, puhutv, Youtube gibi platformlarda yayınlanıp yıla damga vuran diziler haberimizde.

Drama, Komedi (yabancı dizi) ve yerli dizi dalında 2017'nin en iyi dizilerini sıraladık;

2017'nin En İyi 10 Yabancı Drama Dizisi;
 1. Twin Peaks: The Return
 2. Big Little Lies
 3. Game of Thrones
 4. The Leftovers
 5. Mindhunter
 6. Feud
 7. Stranger Things *
 8. The Handmaid's Tale
 9. Black Mirror
 10. Fargo
2017'nin En İyi 10 Yabancı Komedi Dizisi;
 1. Smilf
 2. Master of None
 3. The Good Place
 4. Better Things
 5. The Marvelous Mrs. Maisel
 6. Rick and Morty
 7. Will and Grace *
 8. Crazy Ex Girlfriend
 9. BoJack Horseman
 10. Brooklyn Nine Nine
2017'nin En İyi 6 Yerli Dizisi; 
 1. Masum
 2. Fi
 3. Ufak Tefek Cinayetler
 4. Çukur
 5. 7 Yüz *
 6. Görünen Adam

Türkiye'de artık yavaş yavaş dijital platforda kaliteli dizileri görmeye başlıyoruz. Artık seyirciyi daha özgün diziler daha iyi oyuncu kadroları daha iyi senaryolar bekliyor. Bu dizilerin 50-55 dakika olup vaktinizi çok çalmaması ve sürükleyici olması seyirciyi çok etkiliyor. Dijital mecralarda daha çok yapım olmasını temenni ediyoruz. Dijital Platforma yer almayan bu listedeki iki dizi; Çukur ve Ufak Tefek Cinayetler.

Her hafta salı günü saat 20.00'de Star TV'de yayınlanan ve yapımcılığını Kerem Çatay ve Pelin Diştaş Yaşaroğlu'nun üstlendiği, senaristliğini Meriç Acemi'nin yaptığı, yönetmen koltuğunda Ali Bilgin'in oturduğu kendine özgün, sürükleyici olan Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oyuncu kadrosunda; Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen, Yıldıray Şahinler, Bade İşçil, Ferit Aktuğ, Selim Bayraktar, Tansu Biçer, Duygu Sarışın, Hayal Köseoğlu ve Hülya Böceklioğlu yer alıyor.

Her pazartesi günü saat 20.00'de Show TV'de yayınlanan ve senaryosunu Gökhan Horzum'un ele aldığı, yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk'ün oturduğu, müziklerini Toygar Işıklı'nın yaptığı Çukur dizisinin oyuncu kadrosunda; Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal. Perihan Savaş, Mustafa Üstündağ, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın ve Kubilay Aka yer alıyor.