atasehir escort
SON DAKİKA

2018 BAFTA Ödülleri İçin Adaylar Belli Oldu

Bu haber 12 Ocak 2018 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

2018’in İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) adayları açıklandı. 71. BAFTA Ödülleri, 18 Şubat 2018 gecesi düzenlenecek görkemli bir törenle ödüller sahiplerini bulacak. İşte 71. BAFTA (İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi) Ödüllerinin verileceği bazı kategoriler adayları:

En İyi Film

  • Call Me By Your Name
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi İngiliz Filmi

  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • The Death of Stalin
  • God’s Own Country
  • Lady Macbeth
  • Paddington 2
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

İngiliz Yazar/Yönetmen/Yapımcıdan En İyi İlk Film

  • The Ghoul Gareth Tunley
  • I Am Not A Witch
  • Jawbone
  • Kingdom of Us
  • Lady Macbeth

En İyi İngiliz Dilinde Olmayan Film

  • O Kadın / Elle
  • First They Killed My Father
  • Hizmetçi / The Handmaiden
  • Sevgisiz / Loveless
  • Satıcı / The Salesman

En İyi Belgesel

  • City of Ghosts
  • I Am Not Your Negro
  • Icarus
  • An Inconvenient Sequel
  • Jane

En İyi Animasyon

  • Coco
  • Loving Vincent
  • Kabakçığın Hayatı / My Life As A Courgette

En İyi Yönetmen

  • Denis Villeneuve – Blade Runner 2049
  • Luca Guadagnino – Call Me By Your Name
  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Guillermo Del Toro – Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Martin Mcdonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo

  • Jordan Peele – Get Out
  • Steven Rogers – Ben, Tonya / I, Tonya
  • Greta Gerwig – Uğur Böceği / Lady Bird
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water
  • Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

  • James Ivory – Call Me by Your Name
  • Armando Iannucci, Ian Martin & David Schneider – The Death of Stalin
  • Matt Greenhalgh – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Aaron Sorkin – Molly’s Game
  • Simon Farnaby & Paul King – Paddington 2

En İyi Kadın Oyuncu

  • Annette Bening – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie – Ben, Tonya / I, Tonya
  • Sally Hawkins – Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Saoirse Ronan – Uğur Böceği / Lady Bird

En İyi Erkek Oyuncu 

  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Kapan / Get Out
  • Gary Oldman – En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Jamie Bell – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Allison Janney – Ben, Tonya / I, Tonya
  • Kristin Scott Thomas – En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Laurie Metcalf – Uğur Böceği / Lady Bird
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Octavia Spencer – Suyun Sesi / The Shape of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Christopher Plummer – All the Money in the World
  • Hugh Grant – Paddington 2
  • Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Müzik

  • Blade Runner 2049
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • Suyun Sesi / The Shape Of Water

En İyi Görüntü Yönetimi

  • Blade Runner 2049
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Kurgu

  • Tam Gaz / Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yapım Tasarımı

  • Güzel ve Çirkin / Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Güzel ve Çirkin / Beauty and the Beast
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Benİ Tonya / I, Tonya
  • Phantom Thread
  • Suyun Sesi / The Shape of Water

En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı

  • Blade Runner 2049
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Ben, Tonya / I, Tonya
  • Victoria & Abdul
  • Mucize / Wonder

En İyi Ses

  • Tam Gaz / Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Star Wars: Son Jedi / Star Wars: The Last Jedi

En İyi Görsel Efekt

  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Star Wars: Son Jedi / Star Wars: The Last Jedi
  • Maymunlar Cehennemi: Savaş / War for the Planet of the Apes

En İyi İngiliz Kısa Animasyon Filmi

  • Have Heart
  • Mamoon
  • Poles Apart

En İyi İngiliz Kısa Film

  • Aamir
  • Cowboy Dave
  • A Drowning Man
  • Work
  • Wren Boys

Yükselen Yıldız

  • Daniel Kaluuya
  • Florence Pugh
  • Josh O’Connor
  • Tessa Thompson
  • Timothée Chalamet

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.