23 Yaşındaki Çorlulu Akın Acar Fırat Kalkanında Şehit Oldu

Suriye’nin kuzey bölgesinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatında bugün gerçekleşen hain saldırıda şehit olan 14 askerimizden biri olan 23 yaşındaki Akın Acar’ın şehadet haberi Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde oturan ailesine verildi. Acı haberi vermeye gelen  kaymakam ve polisi karşısında gören anne Hanife Acar, “Oğluma bir şey oldu, siz bundan geldiniz. Ben biliyorum” diye baygınlık geçirdi. Acılı anneye sağlık ekipleri müdahale etti.

Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı sırasında bugün teröristlerle El Bab’ta çıkan çatışmalarda 4 askerimiz şehit oldu. Şehitlerden Uzman Çavuş Akın Acar’ın acı haberini, Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nin Kazımiye Mahallesi’nde yaşayan ailesine Kaymakam Levent Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe ve askeri yetkililer tarafından verildi. Kaymakam ve beraberindeki yetkilileri kapıyı açınca karşısında gören anne Hanife Acar, “Oğluma bir şey oldu, siz bundan geldiniz. Ben biliyorum” diye baygınlık geçirdi.

Polis olan eşi Muzaffer’i 4 yıl önce yitiren Hanife Acar, iki çocuğundan oğlu Akın da şehit düşünce, tek kızıyla baş başa kaldı. Fenalaşan şehit annesi Hanife Acar’a, ilk müdahaleyi hazır bekletilen sağlık ekibi yaptı.

Evin tek erkek çocuğu olan şehit Uzman Çavuş Akın Acar’ın vatani görevini tamamladıktan sonra iş aradığı, bulamayınca da uzman çavuş olduğu belirtildi. Uzman Çavuş Acar’ın şehit olduğunu duyan yakınları ve komşuları evine akın ederek annesi Hanife Acar’a başsağlığı dileğinde bulundu.

Şehidin evine de Türk bayrağı asıldı.

5haber.com  | Çorlu
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir