244 Bin 890 Kişinin Beklediği KOSGEB Faizsiz Kredi Sonuçları Açıklandı

244 bin 890 adayın merakla beklediği KOSGEB sıfır faizli kredi başvuru sonuçları açıklandı.

Geçtiğimiz hafta başvuru süresi sona eren ve Türkiye genelinde 244 bin 890 kişinin işlerini büyütmek veya yeni işyeri açmak iç.in başvuruda bulunduğu KOSGEB faizsiz kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar, başvuru sonuçlarını sorgulamaya başladı.

KOSGEB faizsiz kredi başvurularının alınmasının ardından binlerce esnaf, sonuçları büyük bir merakla beklemeye başladı. Başvuru sonuçlarına göre işyerlerini büyütecek veya yeni işyeri açacak olan vatandaşlar, sonuçların açıklanmasının ardından KOSGEB’in resmi internet sitesine akın etti.

En ucuz Maske

Başvuran vatandaşlara 50 bin TL’lik faizsiz kredi fırsatı sağlayan KOSGEB’e Türkiye genelinde 244 bin 890 kişi başvurdu. İşletme sahipleri tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla beklenen sonuçlar ise açıklandı.

KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvuru sonuçları, müracaatların yapıldığı ekran üzerinden, krediye başvuran işletme sahiplerine duyuruldu. Türkiye genelinde toplamda 244 bin 890 kişinin merakla beklediği sonuçlar, yalnızca 15 bin kişinin yüzünü güldürdü. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından verilen bilgiye göre, bu başvuru sürecinden yararlanamayan işletmeler, 2017 yılı içerisinde açılması planlanan ikinci bir başvuruya müracaat edebileceklerdir.

Başvuru Sonuç Sorgulama

Başvuru ekranı için “http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/” adresini ziyaret edebilirsiniz.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir