686 Nolu KHK ile İhraç Edilen Dışişleri, Ekonomi Bakanlığı, RTÜK ve Yargıtay Personelleri

Resmi Gazete’nin 7 Şubat tarihli Mükerrer sayısında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurum ve kuruluşlarından yeni ihraçlar ve açıkta bulunan kamu personellerinin görevlerine iadeleri oldu.

Daha önce yazdığımız yazımızda belirttiğimiz üzere yeni bir KHK üzerinde çalışma olduğu ve yakın zamanda bu KHK’nın yayımlanacağı belirtmiştik. Beklenen KHK ise bu akşam yayımlandı. Resmi Gazetenin Mükerrer sayısında yayımlanan KHK ile 4 bin 464 kamu personeli görevinden ihraç edildi. İşte ihraç edilen memurların isim listeleri.

İşte Ekonomi, Dışişleri Bakanlıkları ve RTÜK ile Başbakanlık ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ile diğer kurumlardan ihraç edilen memurların listesi.

Karar

Birinci fıkra gereğince kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkûmiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında bakanlıkları ve kurumlarınca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir