688 Nolu KHK ile İade Edilen 37 Akademisyenin İsim Listesi (İade Edilen Akademisyenler)


29 Mart tarihli Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanan son Kanun Hükmünde Kararname ile kamuya birçok personel iade edildi.

Yayımlanan iade KHK’sı ile 37 akademisyen görevlerine iade edildi. İşte Resmi Gazete’de yayımlanan iade hükmü ve kamuya iade edilen akademisyenlere ait isim listesi.

İade hükümleri

Aşağıdaki listede yer alan kamu görevlileri, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.

İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.

Yürürlük

Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

İşte Görevlerine İade Edilen Akademisyenlerin İsim Listesi

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.