688 Nolu KHK ile İçişleri Bakanlığına İade Edilen 95 Memurun İsim Listesi

29 Mart tarihli Resmi Gazete Mükerrer sayıda yayımlanan KHK ile birçok memur, kamuya iade edildi.

Yayımlanan KHK ile İçişleri Bakanlığı ve Bakanlık bünyesinde bulunan Mahalli İdarelere 95 memur iade edildi. İşte yayımlanan KHK’da yer alan hüküm ve kamudaki görevine iade edilen memurlar.

İade hükümleri

Aşağıda bulunan listede yer alan kamu görevlileri, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.

İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.

Yürürlük

Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

İçişleri Bakanlığı ve Bakanlık Bünyesindeki Mahalli İdarelerde Görevine İade Edilen Memurların İsim Listesi

Gündem haberleri, son dakika haberleri ve daha fazlası 5haber.com ‘da

5haber.com |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir