Adana Şehir Hastanesinde Corona Virüsü Alarmı

Çin’in Wuhan kentinde yayılan ve tüm dünyada görülmeye başlayan ve çok tehlikeli olup onlarca insanın ölmesine neden olan Corona virüsü ülkemizde de korku ve şüpheyle araştırılıyor. Özellikle Çin uyruklu bir kişi hastaneye başvurduğunda bu virüsün olup olmadığı birinci araştırma konusu oluyor. Şimdiye kadar ülkemizde 5-6 ilde bu virüsle ilgili bir çok haber çıktı. Son corona virüsü şüphesi haberi Adana’dan geldi.

Akşam saatlerinde Adana Şehir Hastenesine başvuran bir Çin uyruklu kadın hasta corona şüphesiyle karantinaya alınarak tahlilleri yapıldı. Tahlil sonuçlarına göre korkulan olmadı ve hastanın corona virüsünden etkilenmediği ortaya çıktı.

Konuyla ilgili SÖZCÜ’ye açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, iddianın asılsız olduğunu belirterek şunları söyledi:

En ucuz Maske

“Yetkililerle yaptığım görüşme sonrası, Adana Şehir Hastanesi’nde Corona Virüsü şüphesiyle gözetim altında tutulan Çinli bir kişide söz konusu virüse rastlanmadığı belirtildi. Hastanede rutin işleme tabi bir Çinli’nin olduğu, ancak virüsle alakalı bir tespit olmadığı açıklandı. Şu an için riskli bir durum yoktur. Çin uyruklu kişi iki gün daha gözetim altında tutulacak. Vatandaşlarımızdan önemli ricam, sosyal medyada dolaşan, teyit edilmeyen bilgilere inanmamalarıdır.”

Yurtdışından Adana’ya Gelen 3 Kişi Corona Virüs Şüphesiyle Gözlem Altına Alındı

Diğer Adana haberleri için tıklayınız.

Koronavirüs’e karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapılır?

 

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir