Adana'da Balık İstifi Gibi Öğrenci Servisi: 17 Kişilik Serviste 48 Öğrenci

Adana'da bir servis minibüsünden ilginç bir fotoğraf görüntülendi. Alınan bilgilere göre 17 kişinin sığacağı servis minibüsüne 48 öğrenci bindirildi. İşte detaylar.

Yayınlanma:
Adana'da Balık İstifi Gibi Öğrenci Servisi: 17 Kişilik Serviste 48 Öğrenci

Adana'da, 17 yolcu kapasiteli olan bir servis minibüsünden 48 ilkokul öğrencisi çıktı.

Alınan bilgilere göre kapasitesinin 3 katı öğrenciyi servise balık istifi bindiren aracın şoförüne 3 bin lira ceza kesilip, servis yasağı için işlem başlatıldı.

Merkez Seyhan İlçesi Trafik Denetleme Şubesi'nde görevli polisler denetim yaparken, 01 S 1111 plakalı servis minibüsünü durdurdu. Polis, minibüse balık istifi bindirilen çocukların tek tek aşağıya indirilmesini, indirilirken de sayılmasını istedi. En fazla 17 öğrencinin bulunması gereken servis aracından 48 öğrenci çıktı. Trafik polisleri de çevrede gelişmeleri izleyenler de gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

İsmi açıklanmayan servisin sürücüsüne 'taşıma sınırı üstünde yolcu almaktan' 3 bin lira ceza yazan polis, araç sahibinin öğrenci taşıma belgesinin iptali için de girişimde bulundu.

Bu arada uygulamanın sık sık yapılmasını isteyen başka bir servis aracının sürücüsü kadın, "Biz yıllardan beri bunun mücadelesini veriyoruz, eşit paylaşılsın, az öğrenci alınsın istiyoruz ama kimse bizi dinlemiyor" dedi.

Geçtiğimiz ocak ayından Sivas'ta 17 kişilik servisten de 42 öğrenci çıkmıştı.

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Adana

DHA