Adana’da Hayrete Düşüren Düzenek (Uyuşturucu Yetiştirmek İçin Öyle Bir Sistem Kurmuşlar ki)

İlgin olaylarla gündeme gelen Adana, yine ekranlarda alışık olmadığımız haberlerden bir tanesi ile karşımıza çıktı. Özel havalandırma sistemi kurup Hint keneviri yetiştiren şahıslar, Adana polisi tarafından düzenlenen operasyon ile yakalandı. Eve yapılan baskında saksılar içinde 51 kök Hint keneviri ele geçirildiği görüldü.

Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız tarafından uyuşturucuya açılan savaş sonrasında Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri harekete geçti. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında aldıkları bir istihbaratı değerlendiren ekipleri, bu istihbarat sonrası çalışma başlattı.

Bir evde Hint keneviri yetiştirildiği ihbarını alan Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, adresini belrledikleri eve baskın yaptı. Eve yaptıkları baskında ekipler, kurulan sistem karşısında şaştı kaldı. Saksılar içinde 51 kök Hint keneviri bulan ekipler, yaptıkları araştırmalar sonrası zanlıların evin odalarını ışık geçirmeyen perdeyle kapladığını, havalandırma sistemi kurduğu, özel aydınlatma, ısı ve nem ölçme cihazı ve buhar makinesiyle Hint kenevirlerini yetiştirdiğini tespit etti.

Gözaltına alınan Ö.A, T.A, İ.B ve M.B sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Kpsscafe.com.tr  | Adana

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir