Adana’da Kesimhaneye Baskın: Oradan Çıkan Etler Tavuk Kıyma Kebaplarda Kullanılmış

Son dakika haberi Adana’dan geldi. Alınan son bilgilere göre Adana’da polis ekipleri flaş bir operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda Suriyeli sığınmacıların kaçak şekilde tavuk kestiği bir depo bulundu.  Polis ekipleri baskın yaptıkları depoda yaptıkları aramada 500’e yakını canlı, 200 kilogram kesilmiş tavuğa el koydu. Olayla ilgili Suriye uyruklu 5 kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Alınan son dakika bilgilerine göre kaçak tavuk kesildiği yönünde alınan istihbarat sonrası polis ekipleri harekete geçti. Kaçak tavuk kesimhanesi işletildiği ihbarını alan polis, gece saatlerinde Seyhan ilçesi Akkapı Mahallesinde bir kesimhaneye baskın düzenledi. İki katlı bir binanın alt katında canlı ve kesilmiş tavuklara rastlayan polis ekipleri, binada yaptığı kontrolde kesimin kaçak olarak yapıldığını tespit etti

Tavuklarda Hastalık Var mı?.

Polis baskını sonrası içinde kesimhanede, 500’e yakını canlı ve 200 kilogram da kesilmiş şekilde kaçak tavuk eti ele geçirildi. Operasyon sonrası ele geçirilen kesilmiş et ve canlı tavuklar polis ekipleri tarafından İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edildi. Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne teslim edilen tavuklarda herhangi bir hastalık olup olmadığı yapılacak incelemenin ardından belli olacak.

Suriyelilere Satıyorlarmış

Operasyonda yakalanan Suriye uyruklu kişilerin kaçak olarak kestiği ve kestikleri bu tavukları Suriyelilere sattığı öğrenildi. Burada kaçak olarak kesilen etlerin tavuk kıymasına çevrildiği ve tavuk kıyma kebaplarda kullanıldığı öğrenildi. Polis baskın sırasında kesimhanede bulunan Suriye uyruklu 5 kişiyi gözaltına aldı.

5haber.com.tr  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir