Adana’daki Patlamada Hayatını Kaybedenler Toprağa Verildi

Önceki gün Adana’da gerçekleşen bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlar, düzenlenen cenaze törenleri ile son yolculuklarına uğurlandı.

Bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitiren 27 yaşındaki Kadir Kırbaç ve 41 yaşındaki Gökhan Aygül, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlanırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımı ile gerçekleşen cenaze töreninde, Kadir Kırbaç’ın nişanlısı ile Gökhan Aygül’ün eşinin feryatları yürekleri dağladı.

Seyhan İlçe Gıda, Tarım Hayvancılık Müdürlüğünde bahçıvan olarak görev yaparken geçici olarak görev ile gönderildiği Adana Valiliğinde, patlama ile hayatını kaybeden 2 çocuk babası Gökhan Aygül ve İl Göç İdaresinde memur olarak görev yapan ve Valilik bünyesindeki OHAL Bürosu’nda geçici görevlendirilen bekar Kadir Kırbaç için Sabancı Merkez Camisinde bir cenaze töreni yapıldı. Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, milletvekilleri ile çok sayıda asker, polis, bürokrat ve vatandaş katıldı.

Feryatlar Yürekleri Dağladı: “Ben Onsuz Yapamam Anne”

Özgeçmişlerin okunuşu ile başlayan cenaze töreninde Kadir Kırbaç’ın annesei Fadime, babası Mehmet Ali ve 3 kız kardeşi sürekli olarak gözyaşları döktü. Şehidin henüz 2 aylık nişanlısı Ülkü Oktan, törende fenalık geçirip, “Ben onsuz yapamam anne. Çok seviyorum. Onu görmek istiyorum. Niye patlattılar bombayı, suçu neydi? O bir melekti, melekti” diye ağladı.

Bakan Tabutu Omuzladı

Şehit Gökhan Aygül’ün annesi Sabah ve babası Sabiha ile eşi Sema, 11 yaşındaki kızı Nehir ve 13 yaşındaki oğlu Halil Aygül de törende gözyaşı döktü. Şehit eşi Sema Aygül fenalaştığı törende, “Gökhan neredesin? Gökhan’ım nerede yatacaksın? Gökhan sabah kahvaltı yapmamıştı, acıkmıştır şimdi. Ben ne yapayım?” diye feryat etti. Şehitlerin nişanlısı ve eşleriyle yakınları, tabutlara sarılıp öperek gözyaşı döktü.

Adana İl Müftüsü Arif Gökce’nin kıldırdığı namaz sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da tabutlara omuz verdi. Şehit Gökhan Aygül’ün cenazesi Karayusuflu Mezarlığı’na, Gökhan Kırbaç’ın cenazesi ise Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

5Haber.com  | Adana
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir