Adıyaman’da Art Arda Deprem | AFAD Bölgeye Arama Kurtarma Ekibi Gönderdi


Son dakika haberi Adıyaman’dan geldi.

Adıyaman’da saatler 14.07′ yi gösterirken deprem oldu. AFAD saat 14.07’de Samsat (Adıyaman) meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.5 olarak açıkladı.

Adıyaman başta olmak üzere bölgedeki bir çok iyl Richter ölçeğine göre 5.5 büyüklüğündeki depremle sallandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi’nin, merkez üssünü Adıyaman’ın Samsan İlçesi olarak saptadığı deprem saat 14.07’de meydana geldi. Yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Adıyaman’ın yanı sıra Gaziantep, Kilis, Batman, Şanlıurfa’da da şiddetli hissedildi.

AFAD’ın, büyüklüğünü Richter ölçeğine göre 5.5 olarak açıkladığı depremin can kaybına ve hasara neden olup olmadığı araştırılıyor.

İkinci Deprem

AFAD: Saat 14.20 ‘ de Merkezüssü Adıyaman Samsat olan 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Bölgede düşük şiddetli artçı sarsıntılar da meydana geliyor. Bölge halkı panik içinde.

Üçüncü Deprem

Kandilli Rasathanesi,  Merkezüssü Adıyaman Samsat’ ta 5.8 lik depremin ardından saat 14.24 te 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildiğini bildirdi

Kahta’da Deprem

Saat 14.20’de Kahta’nın Sarısu Köyünde 3.2 şiddetinde deprem oldu. Artçı sarsıntılar bölgede korkuya neden oluyor.

AFAD Bölgeye Ekip Gönderdi

:Adıyaman Samsat’ taki depremden sonra Diyarbakır AFAD’ tan 35 kişilik ekip 4 kurtarma aracıyla bölgeye sevkedildi

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Adıyaman

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.