Afyon’un Karacaören Beldesi 5 Ayda 3. Şehidi Fatih Olcay’ı Defnetti

Afyon şehidine ağlıyor.

Fırat Kalkanında önceki gün şehit olan Piyade Uzman Onbaşı 23 yaşındaki Fatih Olcay, memleketi Afyonkarahisar’da toprağa verildi. Şehidin Siirt’te vatani görevini yapan kardeşi Ferhat Olcay, ağabeyinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin kardeşinin gözyaşları tabutun sarılı olduğu Türk bayrağına damladı.

Suriye’nin kuzey bölgesinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’nda önceki gün şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay’ın cenazesi, tören öncesi Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nden alınarak, Çay İlçesi Karacaören Beldesi’ndeki baba evine helallik alınması için getirildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna kapanan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Anne Emine Olcay, sık sık tabuta kapanarak gözyaşı döktü. Baba Ramazan Olcay bir eliyle tabutu severken, diğeriyle eşini sakinleştirmeye çalıştı.

Kardeşi Tabuta Sarılarak Gözyaşları Döktü

Askerlik görevini yaptığı birliğinden izin alarak gelen şehidin kardeşi Ferhat Olcay ise bir ara tabuta başını dayayarak ağladı. Ferhat Olcay’ın gözünden süzülen yaşlar, şehit ağabeyinin tabutu üzerindeki Türk bayrağına damladı. Helallik alınmasının ardından dua edildi. Dua sırasında da anne Emine Olcay, sık sık tabuta kapanarak ağladı. Ardından şehidin cenazesi Merkez Camii önündeki tören alanına getirildi. Tören alanında tabutun yanına gelen Emine Olcay, elindeki peçeteyi tabuta sürerek kokladı. Annenin yanı sıra şehidin ablaları Döne ve Rabia da tabuta sarılarak “Fatihim” diye feryat etti. Daha sonra tabutun yanından ayrılan anne birkaç metre geride eşi ve oğlunun yanına oturdu. Anne, baba ve kardeşleri bir süre tabutu izlerken, öğle namazının kılınmasını bekledi.

Kadınlar Saf Tuttu

Öğle namazı ardından şehit için tören düzenlendi. Törene, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, Afyonkarahisar milletvekilleri Ak Partili Hatice Özkal ve Ali Özkaya, CHP’li Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Ak Partili Burhanettin Çoban ve yüzlerce kişi katıldı. Şehidin özgeçmişinin okunması ardından İl Müftüsü Şükrü Kabukçu helallik aldırdıktan sonra cenaze namazını kıldırdı. Namazda kadınlar tabutun sağ tarafından saf tutarken, aralarında milletvekilleri Hatice Özkal ve Burcu Köksal da yer aldı. Cenaze namazının ardından bir süre askerlerin omzunda taşınan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunu daha sonra törene katılanlar omuzladı.

Şehit Arkadaşlarının Yanına Defnedildi

Piyade Uzman Onbaşı Fatih Olcay’ın cenazesi, Karacaören Belde Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi. Olcay’ın mezarı 5 Ağustos günü Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde şehit olan Piyade Uzman Çavuş 28 yaşındaki Mehmet Esen ile 31 Ekim’de Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ndeki Hisar Dağı bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş 25 yaşındaki Fatih Ak’ın yanında hazırlandı. Bölge halkı Esen, Ak ve Olcay’ın beldenin küçük olması nedeniyle birbirini tanıdığını ve farklı dönemlerde aynı okula gittiklerini söyledi.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ferhat Olcay son 5 ayda Karacaören Beldesi’nin 3’üncü şehidi oldu.

5haber.com  |  Afyonkarahisar

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir