Ahmet Hakan Hayırcıları Yerden Yere Vurdu

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında hayır cephesini yerden yere vurdu.

Önceki gün hayır çadırını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayırcılar ile arasında geçe konuşmalarda, hayırcıları eleştiren Ahmet Hakan, ‘hakkını vermeyeceksen o çadırı kurmayacaksın’ dedi.

Çadırda Yaşananlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayır çadırı kuran kişilere “Neden Hayır Diyorsunuz?” sorusu üzerine çadırda bulunan kişiler “Çağdaş bir Türkiye istiyoruz.” cevabını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise çadırda bulunanlara ‘Yani şu anda’ dedim ‘çağdaş bir Türkiye yok mu? Neyiniz eksik’ dedim? Yollarınız, köprüleriniz, hızlı tren, bunlar yok mu? 14 sene önce bunlar var mıydı? Ama şimdi bunlar var. Ve maalesef tabii bakıyorsunuz söylediği lafa bakın ‘Siz Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne niye Yavuz Sultan Selim adını koydunuz?’ Dedim ki, ‘çok ayıp. Yavuz Sultan Selim Han’ın padişah olduğu zaman Osmanlı’nın toprağı 18 milyon kilometre kareydi. Böyle bir sultanın adını böyle bir köprüye koymaktan daha önemli ne olabilir? Ama olaya bakış ne? Mezhepçilik, hemen arkadan geldi. ‘Siz Alevi ve Sünnileri ayırıyorsunuz.’ sözlerini söyledi.

Ahmet Hakan’ın Eleştirisi

Ahmet Hakan ise bugün kaleme aldığı yazısında şu ifadelere yer verdi.

“Aralarından bir teki bile…“Cumhurbaşkanının aynı zamanda parti genel başkanı olmasını istemediğimiz için hayır diyoruz” demiyor, diyemiyor.

Aralarından bir teki bile…“Biz tek bir akılla değil, ortak akılla yönetilmek istediğimiz için hayır diyoruz” demiyor, diyemiyor.

Aralarından bir teki bile…“Biz doğru dürüst bir denge denetim sistemi istediğimiz için hayır diyoruz” demiyor, diyemiyor.

Aralarından bir teki bile… “Biz hiçbir gerekçe gösterilmeden tek bir kişi tarafından Meclis’in yenilenme kararının verilmesini istemiyoruz” demiyor, diyemiyor.

Bütün bunları geçtim… “Bu sistem sizden farklı düşünen birinin eline geçerse ne olacak” demeyi akıl eden tek bir kişi bile çıkmıyor, çıkamıyor.

Bunlar denmediği gibi… “Çağdaş yaşam, Atatürkçülük, ayrımcılık, kadın meseleleri, Yavuz Sultan Selim Köprüsü” gibi…

Tam da Tayyip Erdoğan’ın en rahat top koşturacağı alanlarda laflar sıralanıyor. Kıssadan hisse: Hakkını veremeyeceksen o çadırı kurmayacaksın kardeşim!”

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir