AK Parti’li Mustafa Ataş: “Gezi Olaylarının Mimarı FETÖ’dür”

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili ve Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, gezi olaylarında FETÖ’nün parmağının olduğunu bugün daha net bir şekilde gördüklerini ifade etti.

Adıyaman’da düzenlenen Kasım Ayı Genişletilmiş Danışma Meclisine katılan AK Parti Teşkilatı Sorumlusu ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, burada önemli açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve Milletvekilleri Halil Fırat, Adnan Boynukara, Salih Fırat ile Belediye Başkanı Hüseyin Kutlu ve Parti İl Başkanı ile üyelerin de katılımı ile gerçekleşen etkinlikte Mustafa Ataş, Gezi parkı olaylarında FETÖ’cülerin de rol aldığını ve mitinglerin ateşleyicisi olduklarını vurguladı.

En ucuz Maske

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, “Gezicilerine Taksim’de eylem yaparken bugünkü tablo çok net gözüküyor. Fotoğraf o zaman fuluydu ama bugün çok netleşmiş vaziyette. O gün çadırları yakan polislerin, Gezi olaylarında eylem yapmak isteyen Gezi’cilerin üzerine tazyikli su sıkılmasıyla toplumun nasıl tahrik edildiğini hatırlıyorsunuz değil mi? O tahrik eylemi yapanların, bugün FETÖ’cü olduklarını çok daha net görebiliyoruz. Gezi olaylarının da mimarları FETÖ’nün mensuplarıdır. Bugün daha net bir şekilde görebiliyoruz bunu. Gezi olaylarında biliyorsunuz bir grup heyet oluşturmuşlardı ve hükumet taraflarıyla görüşmek istemişlerdi. O görüşmelerde hangi konuları pazarlık yapmışlardı hatırlıyor musunuz? Gezi olayları başlamadan önce yani 2013 Nisan ayında dünya çapında proje diyebildiğimiz ve bugün gerçekleştirdiğimiz 3’üncü Boğaz Köprüsü’nün temeli atılmıştı, 3’üncü havalimanın ihalesi yapılmıştı, İzmir otoyolu için yapılacak Körfez Geçiş Köprüsü’nün ihalesi yapılmıştı, 22.5 milyar dolar enerji ihalesi yapılmıştı. Toplam bedeli ekonomik olarak 100 milyar doları aşan bir proje Türkiye’de hayata geçirilmek üzere ihaleleri yapılmıştı. 2013 Nisan ayında IMF’nin borcu sıfırlanmıştı. Bunları hazmedemeyen çevreler, o Gezi olaylarını planlayanların içerisinde oluşan heyet, geldiler hükümete şart koştular; ‘Eğer şunları yaparsanız eylemlerimize son vereceğiz.’ Pazarlık yaptığı konular; ‘3’üncü Boğaz Köprüsü ve Körfez Geçiş Köprüsü durdurulsun, 3’üncü havalimanı inşaatı ihalesi iptal edilsin.’ Alçakça bunları pazarlık konusu yapacak kadar seviyesiz davranış içerisine girebildiler.” açıklamaları ile FETÖ’nün gezi parkı eylemlerindeki rolünü belirtti.

5haber.com  | Adıyaman

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir